Vyškov – Druhý závod Běhání se svíčkou připravil ve čtvrtek opět AK AHA Vyškov na atletickém stadionu a v plánu byl pro dospělé tentokrát běh na 5000 metrů. V lednu se borci potýkali jen se třemi kilometry.

Děti všech kategorií měly tratě stejné jak v prvním soutěžním klání a do hodnocení se počítaly oba dva starty.

Bohužel ledový protivítr v cílové rovince a s ním spojený příliv studeného vzduchu velmi ovlivnil dosažené výkony. S přírodou se prostě rvát nedá.

Nejrychlejším mužem se na 5 km byl Tomáš Steiner /VSK UNI Brno/, který tuto trať zvládl v čase 16:52,80. Za ním doběhl Pavel Musil /AC Moravská Slávia Brno – 16:57,52/ a třetí pak protnul šachovnici domácí Jiří Němeček /AHA Vyškov – 17:11,97/.

Mezi ženami se nejvíce dařilo Lence Surákové /AHA Vyškov – 21:03,37/. Druhá skončila Nikola Palupčíková /TJ Olympia Bruntál – 21:45,46/ a třetí místo vybojovala Mirka Hanáková /Sokol Bučovice – 31:53,27/.

V soutěži smíšených družstev, v níž se počítaly dohromady bodové zisky z obou závodů této běžecké série, pak s přehledem zvítězili Lenka Suráková s Jirkou Němečkem.