Slatiňany – Prvních pět závodníků doběhlo při březnové Malé ceně Monaka v rozmezí šedesáti sekund. V koncovce měl nejvíce sil pardubický orientační běžec Tomáš Udržal. Závodník OK Loko Pardubice zdolal trať desetikilometrového lesního krosu na Chrudimsku za 37:03 minuty, druhý Pardubák Dan Polanský ztrácel půlminutku na vítěze.

Po vítězství v sobotním čáslavském krosu nenavázala na lednové a únorové prvenství na Monaku Jitka Kalná z Atletiky Chrudim. Tentokrát ji o 14 sekund porazila další pardubická orienťačka Martina Zvěřinová – 44:02.

Ozdobou březnového Monaka byl start čerstvého českého vícemistra v chůzi na padesát kilometrů. Jakub Zajíc z Pardubic startující za SK Prestar Opava na trati 3,6 kilometru opět zadrženě vyhrál v čase 15:00. Stejné pořadí jako v únoru bylo i za ním. Druhý Pavel Šimonek z Hvězdy SKP Pardubice a třetí nejlepší žena – Eliška Remarová z Chotěboře – 16:17.