Několik let je neporažen v Hradeckém poháru Drahomír Randa ze Stěžer. Na pětikilometrové lesní trati drží i traťák 15:42 minuty.

Letos, kdy to Drahomír (49 let) dává pravidelně nad 16 minut, nejlépe 16:10, má však konečně soupeře v mladíkovi Janu Bajerovi z Nové Paky, který opakovaně pokořil hranici 17 minut. Je o 31 let mladší, v Hradci studuje průmku, a startuje za tým známého jičínského běžeckého šampiona Lubomíra Pokorného, v roce 2004 vyhrál na republice pětku i desítku a tu za 30:08, do jehož stáje patří i Gabriela Veigertová. Letos absentuje největší hvězda závodů běžců s pejsky Gabriela Bezoušková z Hoděšovic, která očekává radostnou událost. Její ženský traťák má hodnotu 16:53.

Absolutně to nejlépe s pejskem odběhl Aleš Jindra z Chrudimska za 15:54. Letošní čtvrtý závod vyhrál Randa za 16:32, Bajer dal 16:48. Třetí Václav Modrý z Račic nad Trotinou – 19:14. Pejskaře vyhrála Alena Šubrtová za 19:38 a Jan Franc ze Svitav za 19:40.

Další pokračování desetidílného seriálu, pátý závod, je v úterý 13. června od 18 hodin na Novém Hradci Králové u rybníku Biřička.