Doslova mílovými kroky pokračuje v červnu Velká ceny východních Čech v bězích.

V neděli se běželo v Cháboreh u Dobrušky na jejich okruhu. Muži tři kola a 11 kilometrů a ve stylu start cíl vyhrál čtyřicátník František Vagenknecht z Nové Paky – 40:31. Zajímavý byl souboj o druhé místo, v němž uspěl v poslední době v životní formě běhající Tomáš Kyncl z Holic – 42:13 před Milanem Uchytilem z Pardubic – 42:44. Všichni tito borci byli v kategorii nad 45 let.

Ženy běží jeden okruh – 3,6 km. Po delší době závodila Eva Vlčková z Náchoda, která je známější pod dívčím jménem Burdychová. Za mlada má i medaile z mistráků, třeba v roce 2006 byla třetí na pětce za 17:50. Tentokrát vyhrála kategorii nad 45 let, před další legendou Anna Krátkou, tam byla v devadesátých letech šampionkou na deset kilometrů, a Eva zapsala čas 15:00. Absolutní vítězkou byla mladice Anetka Khýrová ze Dvora Králové nad Labem – 13:28.

Absolutní rekord drží již od roku 1999 dle výkonů, dosud má platný rekord na deset kilometrů na dráze i v půlmaratonu, nejlepší český vytrvalec Jan Pešava časem 34:21. V ženách časem 12:32 Taťána Metelková.

Dalším kláním Velké ceny byla sobotní Hitachi Energy Trutnovská 20. Závod je čtyř okruhový a běží se v terénu. Vyhrál za 1:21:31 Ondřej Volák. Celkově pátá byla nejlepší žena Bára Zavřelová z Němčic u Pardubic 1:38:02. Aneta Khýrová zde vyhrála běh na jedno kolo.

O víkendu 17. a 18. června míří mimo jiné Velká cena do obou východočeských metropolí. V sobotu se běží v lese u pardubického sídliště Dubina Dubinský kros. Muži čeká se startem v poledne 9 km, tři rovinatá lesní kola. Ženy startují o hodinu dříve na šest kilometrů.

V neděli se startem v deset hodin u legendárního hradeckého rybníku Biřička bude Hradecký kros, tentokrát členitější závod na dvě kola o délce 10 km.