Divácky atraktivní byl souboj o prvenství v 36. ročníku Jilemnické hodinovky zařazené do Velké ceny východních Čech v bězích. Dráha je zde spíše čtvercová tartanová o délce 333,3 metru. Nejlepší si ji dali padesátkrát.

Letos si to o prvenství rozdali čtyřicátníci. Od startu až do konce 60 minuty běželi spolu Dalibor Bartoš s Františkem Vagenknechtem, letos opět vyhrál Český pohár v běhu do vrchu, a nakonec se domluvili na plichtě – 16.294 metrů. František však ze 40 kilometrů vzdáleného Jičína přijel na kole. Celkově třetí byl nejlepší padesátník Franta Buřil – 15.329, vloni byl za 15.511 čtvrtý.

V soutěži žen se hned od startu pole natáhlo na samostatně běžící závodnice a roli favoritky potvrdila nejlepší žena nad 50 let, domácí Dagmar Kynčlová – 13.311. Dáša má za mlada zaběhnutou desítku pod 37 minut a furt je na ní vidět, že je ve vynikající formě. Druhou, domácí Barboru Horáčkovou – 12.413, doběhla o kolo po 28 minutách, další okruh přidala už po 20.

Nejstarším účastníkem byl Čestmír Vít z Hradec Králové, který zapsal velmi slušných 9.502 metrů. O rok mladší je legendární sedmdesátník Standa Groh z Vrchlabí, který dosáhl podobného výkonu jako před rokem 7.033 metrů.