Teplé a slunečné počasí dnes panovalo nad Slavkovem na Opavsku. To přilákalo v sobotním dopoledni necelou stovku běžců a běžkyň na další závod Prajzsko-Opavské běžecké ligy Slavkovský lesík. Tento krosový přespolák v krásném prostředí přírodní rezervace Hvozdnice, jenž pořádá TJ Opava oddíl orientačního běhu, byl letos již 53. ročníkem.

Závodí se jako v orienťáku; tzn. startuje se v časových intervalech a běhá se po fáborkované trati, takže každý běží sám za sebe a neví, jak běží ostatní. Start byl tradičně na okraji fotbalového hřiště místního Sokola, kde bylo i zázemí celého závodu.

Pořadatelé připravili délky tratí od 50 m do 8 100 m. Nejprve si zazávodili ti nejmenší, a to na distanci 50 m na hřišti a zde byl vítězem každý prcek. V deset hodin dopoledne začal startér pouštět závodníky na krosovou trať. Nejrychlejšími v žákovských a mládežnických tratích byli:

Běh na 800 m: Stela Hrbáčová ZŠ Englišova (3:37), Tobiáš Bednář ZŠ Englišova (3:42)

Běh na 1500 m: Natálie Ester Kašná AK SSK Vítkovice (6:06), Tadeáš Klement ZŠ Otická (6:35).

Běh na 2700 m: Filip Novák SFC Opava (11:33)

Běh na 5400 m: Matěj Štencel AVE ART Ostrava (21:20)

Pro dospělé účastníky byly připraveny tři distance. Lidový běh open 2,7 km, 5,4 km pro ženy a muže 50+ a 8,1 km pro muže. Mezi muži na osmičce suverénně zvítězil závodník Sokola Opava Michal Poledník (29:51). Druhý skončil Roman Janeček Caramba Team (31:51) a třetí Tomáš Janeček NAPOHODU bike team Píšť (32:49). Veteránskou pětku ovládl Aleš Rosmanit Bike Team Opava (24:22). Druhý doběhl Petr Škrabánek MK Seitl Ostrava (24:30) a třetí Vladimír Maršík (25:10). Ženskou pětku nejrychleji prolétla Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná (23:55). Stříbro brala Anna Doleží (27:09) a bronz Eva Čížková (28:26). V lidovém běhu zvítězila paní Klementová (16:39).

Trať byla dnes opět připravena na výbornou, a tak si všichni běh užili a někteří závodníci hned po výkonu spláchli pot chlazeným pivkem či jiným nápojem. Závěr celé akce patřil slavnostnímu vyhlášení medailistů, na které čekaly pěkné poháry a medaile. Poděkování opět patří všem pořadatelům z oddílu Opavského orienťáku, že připravili krásný běžecký závod v pěkném přírodním prostředí Slavkovského lesíka.