Tereza Hrochová se na golfovém hřišti u Dřítče na Pardubicku stala po čtvrté za sebou Mistryní české republiky v přespolním běhu a v hlavním závodě mužů na rovinaté trati o délce 10 km Jáchym Kovář (st. č. 301) z Dukly Praha potřetí v řadě.

Na čele závodu mužů se po úvodním kilometrovém okruhu usadila desetičlenná skupina, v níž byl i čtyřnásobný šampion Jirka Homoláč z Brna, nakonec sedmý za 32:06. Během třetího kilometru unikla soupeřům dvojice Kovář s Patrikem Vebrem (st.č. 308), oba jsou původem Východočeši. Za nimi běžel sólo Roman Rudolecký. Pak byla trojice, do které se dotáhl Michal Šmahel.

Souboj Kovářem s Vebrem v jednom momentu připomínal i dráhový sprint, jelikož vedoucí Kovář jasně naznačil, že je potřeba vystřídat. Rozhodující moment přišel v předposledním z šesti 1,5 km okruhů, tedy cca dva kilometry před cíle, kdy nasadil k rozhodujícími trháku – 31:04. Vebr udržel stříbro – za 31:10.

Dramatický byl souboj o třetí místo. V závěru měl nejvíce sil Michal Šmahel za 31:16. Čtvrtý Zima dal 31:20, pátý Sasyn 31:27 a šestý vítkovický Chwistek 31:28.

Uskutečnily se i závody mílařů na 4 km. Muže vyhrál Jakub Davidík z Dukly Praha a ženy Bára Stýblová z Lokomotivy Beroun.