Hradec Králové – Vítězové byli prakticky jistí na startu, a proto největší událostí 27. ročníku Hradeckého krosu byl počet startujících. Ten byl 89, což je podruhé vyrovnání rekordního počtu v historii závodu.

Ještě potěšitelnější informací pro běžecké hnutí byl fakt, že řada běžců si do lesů Novém Hradci Králové našla cestu na závody poprvé.

Ve stylu start cíl vyhrál vloni druhý Jiří Čivrný z SK Nové Město nad Metují. Na dvouokruhové členité trati za ještě relativně příjemné teploty dosáhl na desetikilometrové trati času 34:38 minuty.

Také na této trati závodil nejlepší český vytrvalec závěru minulého století Jan Pešava, který zde před více jak deseti lety dosáhl času 30:34.

Druhý proběhl cílem Miloš Kratochvíl z pardubické Hvězdy SKP za 36:46 ( první muž 35 – 44 let).

Další kategorie vyhráli Josef Siegel z AC Choceň (38:59), František Šváb z Jiskry Litomyšl (37:56), František Marek z SK Hronov (49:11) a Vítězslav Jantsch z Jablonce nad Nisou (53:22).

Táňa Metelková, držitelka traťového rekordu, tentokrát zaostala za svými minulými výkony téměř o dvě minuty. K suverénnímu vítězství o dvě minuty jí stačil čas 39:18. Kategorii starších veteránek, nad 45 let, vyhrála domácí Dáša Kubrová startující za Hvězdu SKP (51:08).

Pořadatelé letos ocenili dokonce první pět v každé kategorii, takže jediná výtka, která zazněla byla ke značení trati. Ale je s podivem, že zde dokáží zabloudit závodníci, kteří na stále stejné trati běželi minimálně desetkrát.