Kounov – Domácí závodník Petr Ulich vyhrál Kounovský kros. Závod zařazený do běžecké východočeské Veké ceny se tradičně uskutečnil na zhruba čtyřapůlkilome­trovém členitém okruhu v okolí Kounova v Orlických horách.

Do polovinu okruhu čekali startující tradičně strmé stoupání, druhá polovina trati vede většinou příjemnými seběhy.

V hlavním závodě musejí vytrvalci okruh absolvovat dvakrát. Vítězný Ulich dosáhl na devítikilometrové trati dosáhl času 36:32 minuty. Druhý s necelou minutovou ztrátou byl Jaroslav Krejčí z Pastvin a třetí trutnovský Karel Šesták.

Soutěž mužů tedy zcela ovládli veteráni, v soutěži žen na desetikilometrové trati startovaly pouze veteránky.

Legendární lyžařka Banka Paulů z Maratonstavu Úpice sice s malým náskokem vyběhla nejrychleji v prvním kole na vrchol stoupání, ale v seběhové části závod rozhodla Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice.

Vítězka Krátká dosáhla času 40:50 a před druhou Paulů měla náskok 46 sekund. Třetí byla Hana Vacková z SK Hronov.

V neděli se na stejném okruhu uskutečnil závod horských kol. Elitní kategorie jej absolvuje pětkrát a vítěz dosáhnul průměrného času na jeden okruh pod 12 minut.