Pardubice – Téměř osmdesát startujících ve třech rozbězích nastoupilo k prvnímu ročníku Pardubické pětky na dráze. Ta se uskutečnila na tamním tartanovém oválu Hvězdy SKP Pardubice a byla zařazena do letošního Iscarex Cupu.

První rozběh určený pro nedočkavé, 16 startujících , vyhrál František Fajf za 17:35. Druhý pro běžce nad 20 minut, s 29 účastníky, nejlepší šedesátník František Hájek ze Stolan za 18:53.

Nejvíce běžců se postavilo na start hlavního běhu. V něm bojovala o celkové prvenství šestice borců. Po polovině závodu postupně odpadli Dušan Podroužek z Liberce, Dalibor Bartoš z Jablonce nad Nisou a překvapivě i domácí Lukáš Gdula. Do posledního kola vbíhal první Michal Horáček z Iscarexu (15:27), ale na třístovce nastoupil domácí Pavel Dymák a vyhrál za 15:24. Třetí doběhl jeho oddílový kolega Libor Bucifal za 15:35.

Souboj nejlepších žen probíhal na dálku. V prvním rozběhu nastavila vysoko laťku domácí Anna Krátká (první v 35 – 44 let) časem 18:54. Její přemožitelka z nedělního běhu do vrchu Lenka Dušková z Iscarexu v druhém běhu závod rozběhla nejostřeji, první kilometr zhruba 3:32, ale postupně podlehla vlastnímu tempu – 19:42. Takže zkušená a ve formě běhající domácí Kozáková, kterou sice Krátká nedávno v krosovém běhu porazila, měla triumf v rukou. První polovinu závodu spolupracovala s chrudimským Petrem Kalným (18:12), ale i když ji unikl, dokázala v posledních dvou kilometrech vystupňovat tempo a zvítězit za 18:32.

Další kategorie vyhráli – čtyřicátníky Miroslav Nemšák z Černovíru za 17:16, padesátníky Aleš Stránský z Iscarexu za 17:04, sedmdesátníky Moravák Jindřich Tomíšek za 25:11, ženy 45 – 54 Eva Jirásková z Iscarexu za 23:08 a nad 55 let Miroslava Keprtová z Iscarexu za 25:11.