Rokytnice nad Jizerou – Dvěma závody závody v Krkonoších pokračoval Český pohár v běhu do vrchu.

Na trati Rokytnice nad Jizerou (1125 metrů nad mořem) – Dvoračky, závod kategorie super, tedy 8,5 kilometru s převýšením 750 metrů, vyhrál v čase 41:00 minuty hradecký orientační běžec Petr Losman. S necelou půlminutovou ztrátou byl druhý Martin Berka z Turnova. Třetí byl vedoucí muž poháru Michal Horáček z Iscarexu.

Soutěž žen s náskokem minuty vyhrála pražská Helena Poborská v čase 50:32 před nejlepší ženou kategorie nad 55 let Blankou Paulů z Maratonstavu Úpice. Třetí doběhla ostravská Adéla Esentierová.

V neděli se běželo z lyžařského areálu Šachty u Vysokého nad Jizerou k rozhledně Štěpánka na vrcholu Hvězdy (959 metrů nad mořem), tedy 7,5 kilometru s převýšením 450 metrů.

Zde ve slabší konkurenci mužů vyhrál Berka. V soutěži žen vedla do poloviny Poborská, ale koncovka závodu vyzněla pro českou reprezentantku v běhu na lyžích, domácí Karolinu Grohovou. Třetí doběhla Esentierová, čtvrtá Paulů.