Skuhrov nad Bělou – Víkendový běžecký dvojzávod ve Skuhrově nad Bělou ovládla hradecká Táňa Metelková. Vyhrála sobotní silniční obrátkovou desítku i nedělní běh na nejvyšší vrchol Orlických hor – Velkou Deštnou.

V sobotu startovalo téměř sto závodníků. Překvapivě slabě byla obsazena kategorie mužů, kde k vítězství stačil Radimu Vetchému z Atletiky Albrechtice podprůměrný čas 34:22 minuty.

Závod žen však ozdobila jenom velká jména. Za vítěznou Metelkovou, celkově šestá (36:23), doběhla s přesně minutovou ztrátou Marta Fenclová z AC Pardubice, a to navíc startovaly Blanka Paulů, Eva Vítová, Lenka Hanušová a Petra Lochmanová.

V nedělním třináctikilome­trovém běhu do vrchu startoval totožný počet běžců. Závod ovládli časem pod hodinu borci AC Asics Kroměříž Ondřej Horák před Tomášem Blahou.

Třetí celkově byl nejlepší čtyřicátník Martin Vacek z českotřebovského Iscarexu. V soutěži žen za suverénní Metelkovou byla druhá Michaela Mertová z Atletiky Albrechtice.

Výsledky: Běh údolím řeky Bělé

Výsledky: Skuhrov – Velká Deštná