Závodník z britských ostrovů Rob Sloan, který skončil třetí v maratonu, se přiznal, že se svezl autobusem v posledním kole závodu. Zpočátku prohlašoval, že pilnějším tréninkem se z něho stal „lepší běžec“, ale nakonec byl nucen přiznat, že dokončil nedělní Kielder Marathon v Northumberlan­dském národním parku na palubě autobusu.

Jednatřicetiletý Brit jel autobusem posledních 9,6 km, když byl závod v závěrečné fázi.

Pak z autobusu seskočil, schoval se za strom, až ostatní soutěžící byli mimo dohled, vrátil se do závodu, aby nakonec proběhl cílem za 2:51:01 hod. pro třetí místo.

Podle některých zpráv Sloan nejprve toto tvrzení odmítl a tvrdil, že on závod dokončil.

„Běžel jsem celý závod,“ řekl BBC, „Jsem rozzloben, že někdo chce můj výkon hanobit“.

Nicméně byl označen řadou svědků z autobusu a organizátoři se jej rozhodli po této události diskvalifikovat.

V prohlášení organizátorů maratonu pak stálo: „Včera v noci jsme potvrdili, že atlet, který byl v neděli vyloučen, přiznal, že nedokázal celý závod dokončit. Rob Sloan z Harriers Sunderland se rozhodl ze závodu odstoupit na přibližně 20 míli v důsledku únavy a po návratu do Leaplish Parku se rozhodl běžet závěrečnou část závodu.“

Kevin Carr, předseda klubu Harriers Sunderland, řekl: „Je to do očí bijící podvod, pokud jde o mě a klub, budeme muset přistoupit vůči našemu běžci k tvrdým opatřením.“

Sloan se později omluvil za „zmatek“, který způsobil.