Letošní český šampion v maratonu Petr Pechek vyhrál 29. ročník Hradeckého krosu. Za příjemného běžeckého počasí zdolal dvouokruhovou trať o délce deseti kilometrů v hradeckých lesích za 33:46 minuty.

V prvním kole s ním běžel na čele jeho oddílový kolega z Maratonstavu Úpice Milan Janata, který nakonec v cíli zaostala o půl minuty. Třetí doběhl loňský vítěz Jiří Čivrný za 34:43.

Svědomití pořadatelé z Hradecké ligy 100 v čele s Jiřím Brychem po loňsku zaznamenali opět rekordní počet startujících – téměř 120.

Další vypsané mužské kategorie vyhráli: 35 – 44 let – Marek Kincl 36:20,45 – 54 let – Ladislav Raim 38:10, 55 – 64 let – František Pechek 40:36, 65 – 74 let František Krátký 41:42 a nad 75 let v traťovém rekord 49:32 Jiří Libra.

Nejlepší výkon padal i u nejzkušenějších veteránek nad 45 let, kde Anna Krátká zapsala 43:48. Do 34 let byla nejlepší Lucie Pecinová za 43:40.

Královskou kategorii jsou tradičně mladé veteránky. Obdivuhodná vyrovnanost výkonnosti je především u domácí Taťány Metelková, která při bezkonkurenčním vítězství dala 37:38 minuty, což je jenom půlminuty za jejím letitým traťovým rekordem. Druhá v této kategorii i celkově byla jako před rokem Denisa Kozáková za 41:23.

Pro zajímavost historicky nejlepšího času zde dosáhl legendární Jan Pešava, který zde před více jak deseti lety zaběhl 30:34.