V sobotu se sešlo početné pole běžců na zahajovacím závodu 21. ročníku Zimní běžecké ligy o krále Jestřebích hor. Minulý rok začínala ZBL na terénu pokrytém velkou vrstvou sněhu, letos celé dopoledne silně pršelo, proto organizátoři Mikulášského běhu v Úpici zvolili tratě na asfaltovém povrchu mimo terén.

Mládežnické kategorie obsolvovaly okruhy na náměstí, dospělí běželi 5 km na dvou okruzích kolem hvězdárny. Tratě se líbily, takže byla dána nová tradice Mikulášských běhů. Na startu se sešlo ve všech kategoriích početné pole závodníků, nejlépe byly obsazeny kategorie mladšího žactva. Mezi dospělými zvítězil Miroslav Duch z AK LVK v čase 18:40 před Robertem Hurdálkem z LOKO Trutnov 18:46, na třetím místě skončil Marek Kync z TJ Maratonstav Úpice.

V kategorii žen zvítězila Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové v čase 18:44 před domácími běžkyněmi Renatou Hájkovou 20:52 a Blankou Paulů 21:21. Dalším závodem ZBL je tradiční 41. Silvestrovský běh Havlovicemi.