Úvodní závod seriálu zimních běhů Winter run vyhrál v Hradci Králové bezkonkurenčně zahraniční účastník Sajl Abdelkabir. Dvouokruhovou mírně členitou trať v novohradeckých lesích o délce osm kilometrů zdolal za 27:07 minuty. Doslova se startovním výstřelem začalo pršet, takže závod měl své kouzlo, i když ne typicky zimní.

Pořadatelé, kteří původně uváděli, že okruh bude mít 3,5 kilometru, se nakonec rozhodli závod protáhnout. Trať vlastně vedla proti směru trati Hradeckého krosu a okruh měl poctivé čtyři kilometry. Po startu na pláži rybníku Biřička následoval krátký výběh a poté ihned šusem seběh pod hráz rybníku, kde bylo nutné překonat potok.

Odtud poté čekalo téměř sto šedesáti členné startovní pole půlkilometrové stoupání. Dále se běželo téměř po vrstevnici, sice to trochu profilově houpalo, a v závěru okruhu následoval kilometrový seběh, krátký výběh nad rybník a seběh k dlouhé cílové rovince. Startující vlastně poctivě oběhli Biřičku.

Abdelkabir dal úvodní kolo v čase nad 13 minut a měl neskutečný minutový náskok před dalšími soupeři. Druhý proběhl cílem nejlepší čtyřicátník Petr Kučera za 29:38. „Závod se mi líbil a zapadl do mé přípravy na jarní maraton v Bratislavě,“ uvedl v cíli. Za ním doběhl druhý v této kategorii Marek Kincl z Maratonstavu Úpice v čase 29:50.

Soutěž žen měla pro Hradec tradiční pořadí. První, absolutně pátá, domácí Taťána Metelková za 30:51, druhá rovněž domácí Denisa Kozáková za 32:58, celkově desátá. Třetí Jana Klinecká za 38:37.

I další vypsané věkové kategorie měly vítěze zvučných jmen. Padesátníky například vyhrál legendární Milan Holický z Pardubic, starší ženy domácí Zdeňka Jonášová.

Dvě kola si dalo přes sto vytrvalců. Závod na jeden okruh běžela necelá padesátka běžců a vyhrál Martin Rybka za 15:09.

Winter run pokračuje už v sobotu 24. ledna závodem v Olomouci, a to ve Smetanových sadech, tedy téměř v centru města.