Jméno Tomáše Cinka jsem zaznamenal poprvé před čtyřmi lety, kdy jako blesk z čistého nebe vyhrál závod Českého poháru v běhu do vrchu. Závodník Iscarexu Česká Třebová, který v letošním ročníku Rock Machine Hradeckého poháru si i s kvalitními soupeři jako Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice či David Hepner z hradecké Slavie dělá co chce, však se svými starty neustále šetří.

„Na závody nemám o víkendu čas. Běhám alespoň Hradecký pohár, protože zde pracuji,“ vysvětlil před sedmým pohárovým závodem, který opět bezkonkurenčně vyhrál. Jeho bilance je tak pět startů a pět prvenství.

Tentokrát dal 7,5 kilometrovou dvouokruhovou trať za 27:11 minuty. Druhý proběhl rovněž sólo běžící nejlepší veterán závodu Miloš Kratochvíl za 27:51 a třetí Jiří Doucha z Náchoda startující rovněž za Hvězdu za 29:10.

Za zmínku stojí i čtvrtý celkově, kterým byl Štěpán Skopový ze Cvikova za 29:13. Štěpán byl jubilejním stým závodníkem registrovaným v tomto ročníku Rock Machine Hradeckého poháru.

V soutěži žen má rovněž pět prvenství na svém kontě Denisa Kozáková z Hvězdy, která však tentokrát nestartovala, A proto se mohla podruhé z triumfu radovat Lenka Ungerová z TC Dobruška – 34:12.

Druhou ženou byla v novém dresu svého sponzora Cyklo Pokr HK Eva Vejběrová – 35:17. Podobně vybaven byl i její manžel Jan, který tentokrát byl třetí ve veteránech za 29:53.

Za zmínku stojí i zlepšení pravidelných účastníků běhajících v poslední třetině startovního pole. Osobáky dali veteránka Hana Hellerová z HK – 42:19 a Ondřej Grätz z Ústí nad Orlicí – 43:29.

Příští, osmý závod Rock Machine Hradeckého poháru, se uskuteční 21. července u rybníku Biřička v 17 hodin.