Po třech prvenstvích v silničních bězích uspěla Marta Fenclová z Pardubic nad svoji tradiční soupeřkou Metelkovou z Hradce Králové i při krosovém běhu.

V lesích u Nového Hradce Králové byl pořádán úvodní závod Zimní hradubické ligy orientačních běžců, kterým byl tradiční Klokan kros – 20. ročník.

V závodě s intervalovým startem běžely ženy tři kola, první a poslední bylo totožné. Fenclová navíc běžela 15 sekund před Metelkovou.

V prvním okruhu měly obě shodný čas. V druhém, delším a také technicky náročnějším, je vedeno více terénem, mimo lesní cesty, nadělila Fenclová Metelkové 27 sekund a soupeřku dorazila v závěrečném okruhu dalšími 34 sekundami.

Vítězná Fenclová dala 7,5 kilometru za 28:34 minuty, čas druhé Metelkové 29:35, vloni dala traťák časem 28:22. Třetí byla oddílová kolegyně Fenclové Eliška Kulhavá za 33:04.