Dva maratony a oba pod 2:30h, taková je letošní bilance naší nejlepší maratonkyně současnosti Evy Vrabcové Nývltové.

Nejprve v Londýně a nyní v New Yorku si vylepšila osobní rekord, když doběhla v celkovém pořadí na skvělém 7. místě a jako druhá Evropanka pouhé dvě vteřiny za Italkou Sarou Dossena.

Z vítězství se radovala poprvé od roku 1977 Američanka. Tou byla čtyřicetiletá Shalane Flanagan, která do cíle doběhla v čase 2:26:53.

Eva Vrabcová za ní zaostala o pouhé 2 minuty a 48 vteřin! Druhou ženou v cíli byla Keňanka Mary Keitany (2:27:54), třetí pak Mamitu Daska z Etiopie (2:28:08).

Maraton v New Yorku není vůbec jednoduchý, běží se po několika mostech a závodníky čeká několik stoupání, o to je výkon Evy Vrabcové hodnotnější.

Za svůj výkon Eva obdrží prize money ve výši 7500 dolarů.

Mezi muži dominovali běžci z Keni a Etiopie. Celkovým vítězem se stal keňský běžec Geoffrey Kamworor – 2:10:53.