A je to tady. Včera spustili organizátoři oblíbených běžeckých závodů registrace na rok 2019! Stejně jako v loňském roce se registrace otevírají podle jednotlivých kategorií. Ti nejvěrnější běžci, tedy PIM Kings a Queens, si mohou své startovní číslo zajistit již ode jako první. Poté se registrační formulář otevře postupně pro loňské a letošní RunCzech Stars a letošní členy Českého maratonského klubu. Přihlašování pro všechny běžce poběží od neděle 23. září do naplnění kapacit.

I letos se organizátoři rozhodli dát v první vlně registrací šanci těm, kteří závody RunCzech běhají pravidelně. Jako první se tak na závody v příštím roce mohou registrovat PIM Kings a Queens, tedy ti běžci, kteří šestkrát a více dokončili Volkswagen Maraton Praha. Ve čtvrtek se pak s úderem půlnoci otevřou registrace pro všechny RunCzech Stars za rok 2017 a 2018, tedy ty běžce, kteří v loňském nebo letošním roce dokončili všech sedm hlavních závodů RunCzech. Členové Českého maratonského klubu 2018 se pak mohou registrovat od tohoto pátku.

„Registrace vždy začnou s úderem půlnoci. Každému běžci jsme zaslali emailem, kdy se jej otevření týká. Není potřeba dělat nic jiného, než jak jsou běžci v registraci zvyklí – stačí se ve správný den na našich webových stránkách přihlásit do svého profilu a poté se jim zobrazí seznam událostí 2019 s otevřenou registrací,“ vysvětluje ředitel závodů RunCzech Václav Skřivánek. S úderem půlnoci se pak v neděli 23. září otevřou registrace pro úplně všechny běžce, domácí i zahraniční, začínající i ty ostřílené. Také letos je cena registrací rozdělená do tří kategorií, přičemž tu nejvýhodnější získávají ti, kdo se přihlásí nejdříve.

Rok 2018 byl pro RunCzech v mnoha ohledech výjimečný. Oslava dvacátých narozenin Sportisimo 1/2Maratonu Praha, přivítání miliontého běžce během Volkswagen Maratonu Praha nebo zbrusu nový koncept závodu v Liberci, který si svou premiéru odbude již za necelé tři týdny a kapacita na hlavní tratě je již naplněna.

Také příští rok slibuje velké oslavy. Pětadvacáté narozeniny tradičního Volkswagen Maratonu a desáté výročí moravské perly mezi RunCzech závody, Mattoni 1/2Maratonu v Olomouci. Běžci nebudou ochuzeni ani o O2 Pražskou štafetu. Ba naopak, těšit se všichni mohou nově na třídenní běžeckou párty již tradičně v pražské Stromovce. O otevření registrací na tento závod budeme zavčas informovat. Stejně jako o otevření registrací na záležitost čistě dámskou, adidas Běh pro ženy a druhý ročník závodu Liberec Nature Run. Více informací na webu RunCzech.

Kdy se otevírají registrace na RunCzech závody 2019

 • středa 19. září – PIM Kings and Queens (zlatí, stříbrní i bronzoví)
 • čtvrtek 20. září– RunCzech Stars 2017 a 2018 a FreeRun kouči
 • pátek 21. září – členové Českého maratonského klubu 2018
 • neděle 23. září – otevření registrací pro všechny

Termíny RunCzech závodů 2019:

 • Sportisimo 1/2Maraton Praha: sobota 6. dubna
 • Volkswagen Maraton Praha: neděle 5. května
 • Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary: sobota 18. května
 • Mattoni 1/2Maraton České Budějovice: sobota 1. června
 • Mattoni 1/2Maraton Olomouc: sobota 15. června
 • O2 Pražská štafeta: úterý, středa a čtvrtek 25., 26. a 27. června
 • Birell Grand Prix Praha: sobota 7. září
 • Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem: sobota 21. září
 • Liberec Nature Run: sobota 5. října

All Runners Are Beautiful. Náš slogan.

Slogan All Runners Are Beautiful je náš způsob, jak přivítat všechny ve strhujícím běžeckém světě. Ve světě zdravého životního stylu, zábavy a přátelství. Je to hold každému, kdo se o sebe stará natolik, aby mu stálo za to každé ráno utáhnout tkaničky běžeckých bot, a sám sobě si slíbí, že bude zase o trochu lepší. Právě tohle je pravé vítězství, to v našich myslích. Nemusíme nutně vyhrát přímo na trati. Samotná snaha a chtít si to užít úplně stačí. All Runners Are Beautiful vypovídá o tom, jak vnímáme běh. Vypráví příběhy. Může být osobní výzvou na závodě nebo pomalým během skrz ranní podzimní les. Běhání je radost, o tom to celé je. A každý – ať už mladý, starý, tlustý, hubený, pomalý nebo rychlý – kdo má chuť být součástí tohoto perfektního a nádherného sportu, je vítaný. Je milovaný.Je krásný.