Taxikář z Říma Giorgio Calcaterra a jeho italský národní tým se stali mistry světa v běhu na 100 km. Ital tak zopakoval své vítězství z loňského Winschotenu.

Giorgio Calcaterrovi se podařilo v Seregnu vylepšit své osobní maximum na 6:23:20. O více než pět minut doběhl do cíle na druhém místě švédský běžec Jonas Buud. Ital Alberico Di Cecco bojoval o třetí místo se Španělem Asier Cuevasem, když se mu podařilo po chvíli krize nakonec bronzovou medaili vybojovat. Di Cecco překročil cílovou čáru v čase 6:40:30.

V týmové soutěži zvítězil národní tým Itálie ve složení Calcaterra, Di Cecco a Daniel Palladino, který doběhl do cíle v šestnáctém místě s časem 7:02:52. Italská reprezentace dosáhla času 20:06:41, druhým týmem byly USA – 20:23:09.

Z našich reprezentantů byl nejrychlejší Daniel Orálek, který doběhl na 32. místě za 7:13:47. Další z našich: Rudolf Cogan – 7:46:35, Milan Adamec – 8:12:11.

38letá Američanka Amy Sproston vyhrála ženskou soutěž. Mistryní Evropy je švédská běžkyně Kajsa Berg.

Americká závodnice zvítězila s časem 7:34:08. Na druhém místě, o více než jednu minutu později, doběhla Kajsa Berg – 7:35:23, která byla v čele od začátku závodu. Na třetím místě se umístila ​​reprezentantka Ruska Irina Vishnevskaja – 7:36:01.

V týmové soutěži si vítězství odvezlo družstvo Spojených států amerických ve složení: Amy Sproston, Meghan Arbogast a Pam Smith, jejichž součet časů je 22:59:03. Japonský tým skončil na druhém místě, zatímco až třetí bylo ruské družstvo. To však získalo titul Mistrů Evropy. Italky skončily druhé se ztrátou pouhých 52 vteřin.

Naše Michaela Dimitriadu doběhla do cíle na 36. pozici v čase 9:11:33, Alena Žákovská na 48. místě – 9:54:15, Martina Němečková skončila osmačtyřicátá – 10:22:32.