„Kdes byl na závodě:“: zaznělo doma .„Na Jíváku.“ Kde to je ?". Osada Jívák prochází hranicemi okresů Nymburk a Mladá Boleslav, nedaleko je známější obec Loučeň, a o této akci jsem se dozvěděl zcela náhodou. Ale také zcela náhodou se mi po závodě dostali do rukou podnikové noviny Škody MB, kde o této akci byla dokonce zmínka. Start byl společný, muži běželi 8,5 km, ženy se po čtyřce odpojili a šly 5,5 km. Většinou po lesních cestách, nebylo to ani členité.

Dohledal jsem, že nejlepší mužský čas je pod 30 minut a ženský drží asi Jana Lenčová za 21:53, která letos na sekundu zopakovala tento výkon. V hlavním závodě běželi na čele spolu Drahomír Randa ze Stěžer a Michal Kubíček z Mnichova Hradiště. Ale fofrníci vyběhli z tratě, teda nebyli zdaleka jediní, ale myslím si, že okruh byl vyznačen dobře. Holt se muselo pořádně koukat a i já jsem jednu dobře označenou křižovatku přeběhl.

V koncovce byl lepší Hradecký Keňan za 33:09. Michal dal 33:12. Třetí Míla Pohl zapsal 34:11.