Opět po roce zavítal v sobotním dopoledni ansámbl Tomáše Pavla do Ostravy, aby pro všechny nadšence běhu připravil běžeckou show Winter Run! Ta letošní byla parádně prosluněná a rekordní co se týče počtu účastníků, kterých se postavilo na start všech závodů necelých 600.

Na všechny opět čekaly distance od 400 m – 8,2 km v Komenského sadech se startem pod Radniční věží na Prokešově náměstí, kde bylo i zázemí.

Nejprve závodily děti na 400 m, které doběhly v pořadí: 1. Dominik Kosztolányi 1. FC Poruba (1:53) a Beáta Schmidová Atletika Poruba (1:56), 2. Michal Kabeláč (1:57) a Kristýna Holušová TJ Slezan Frýdek-Místek (2:03), 3. Marek Časar (2:06) a Izabela Heczko (2:10).

Na žactvo čekalo 800 m a pořadí bylo následující: 1. Michal Mazáč (2:26) a Jana Nesvadbová (2:34) oba AKEZ Kopřivnice, 2. Albert Schmida Atletika Poruba (2:28) a Karolína Vozková TJ Dukla Praha (2:40), 3. Natan Sikora Káťa 2024 (2:31) a Bohunka Géryková TJ Ufige (2:40).

Po dětech přišla na řadu letošní novinka, a to Zimní sprint na 1 km. Zde byli nejrychlejší Petr Josefus Bag Bike (3:38) a Jana Lajgotová (4:59). Na stříbrné pozici doběhli Roman Prus AK SSK Vítkovice (3:40) a zasloužilá veteránka Jaroslava Pokorová Báječné ženy v běhu (5:23) a bronz brali Dmytro Yeryskovskyi Ukraine (3:56) a Kristýna Zymová (5:54).

Hodinu před polednem pak přišel na řadu závod na 4,2 km. Zde šla do vedení dvojice Martin Písař ML Tuning-Cyklotrenér.cz a Petr Josefus Bag Bike, kteří běželi skoro celý závod na čele, avšak v závěrečných metrech se přes ně přehnal junior Šimon Kristl AK SSK Vítkovice a v čase 14:55 zvítězil. Druhý doběhl Petr Josefus (14:59) a třetí Martin Písař (15:02).

Mezi ženami obhájila loňské vítězství stylem start-cíl Nikola Škultetyová SDH Staré Město (16:23). Druhá za ní doběhla Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná (16:36) a třetí Karolína Vozková TJ Dukla Praha (18:02). Součástí čtyřky je i závod rodinných týmů, který opět ovládli Mazáčovi NN Night Run Team, druzí skončili Časarovi a třetí Pacačkovi.

V pravé poledne odbily radniční hodiny dvanáctou, a to se na trať vydali závodníci osmičky. Zde zvítězil matador Winter Runu Jiří Chyba Nutrend Specialized (29:45). O druhou příčku svedli v posledních metrech souboj Michal Kozel Rozběháme Česko (30:40) a Jiří Bradáč AC Sparta Praha (30:46), ze kterého vyšel o 6 sekund vítězně Kozel.

Ženskou kategorii s přehledem ovládla Lucie Vikartovská Alisy Sport Team (32:13), která dnes soupeřkám nedala šanci. Na druhé pozici běžela do 5 km Petra Vargová, za kterou se celou dobu držela Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná a na šestém kilometru šla před ní a doběhla si v čase 33:55 pro stříbro. Vargová (34:18) tak už jen do cíle kontrolovala bronzovou pozici.

Na osmičce zároveň probíhal souboj štafet na 2×4,1 km který ovládli Slovenští borci Ivan Pavlík a Peter Lubuský (29:28), druzí skončili Jan Linhart a Lukáš Čermák NN Night Run Team (31:08) a třetí Marcin a Ondřej Štěrbovi Pražský biatlonový klub (31:44).

Na každého závodníka čekala v cíli krásná pandí medaile a jak bývá zvykem bohaté občerstvení a byl i rumík.

Závěr celého závodního dopoledne patřil slavnostnímu vyhlášení medailistů pod radniční věží, kteří obdrželi ceny od partnerů akce a nejrychlejší muž a žena na osmičce navíc získali poukaz na 3000 Kč na nákup sportovního vybavení, který osobně předával starosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Všichni si tak užili teplé a prosluněné závodní dopoledne, a za to opět patří velký dík celému týmu okolo ředitele závodu Tomáše Pavla. Tak za rok opět na viděnou v tý Ostravě!!!