tepovka - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

tepovka

#31  06.03.2015 12:49   Stenly67 muž   offline   jeho tréninkový deník
5306 3 fanoušci

No ono by to bylo správně (220–38)*0,75, tudíž číslem 0,75 (to je 75 procent) se nenásobí věk, ale celá závorka což je TFmax.

Stáří sice neuteču, ale alespoň se o to pokusím.
0
0
Nelze hodnotit

#32  13.03.2015 13:05   JardaZKeni muž   offline   jeho tréninkový deník
1874 2 fanoušci

Aháá, tak pak to Michalovi sedí, díky. Akorát na takový tep se zřejmě nikdy nedostanu, pro nejpomalejší běh, spíš takový poskakování, jsem měl tep nad 150..

0
0
Nelze hodnotit

#33  14.03.2015 17:54   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> JardaK, 13. 03. 2015 13:05:14

Ona ta tepovka je dost individuální věc podle mě a ten vzorec je hodně orientační. Tep se ti bude postupně snižovat trénovaností a věkem.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#34  16.02.2016 14:39   Smigii žena   offline   její tréninkový deník
21392 0 fanoušků

Ahoj. Koukám, že příspěvky jsou rok staré, ale zkusim to. Četla jsem, že taky máte problém s vysokou tepovkou. Neběhám dlouho, ale uběhnu 5km nejméně, dle mě se mi běží příjemně, dýchá se mi taky dobře, aly když doma mrknu na tepovku, mám jí vždy kolem 170 :-( v průměru. Je mi 32 let a vážim 60 kg. Je to normální? Vím že při vysokých tepech spaluji svaly a tak mě to dost trápí. Co s tím?

0
0
Nelze hodnotit

#35  16.02.2016 19:40   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> Smigii, 16. 02. 2016 14:39:11 Tohle je relativní. Záleží, jak rychle běžíš. A taky záleží, jestli je tam rovina a nebo třeba mírnější stoupání. Pak taky jak běháš dlouho a jak často. To jsou všechno věci, které jsou důležité. Pokud neběháš příliš často – třeba jen 3 – 4× týdně a menší vzdálenosti, tak ta tepovka může být vyšší a je to menší trénovaností. Pokud běžíš na víc třeba ještě rychle, tak to taky letí nahoru. Na maximálce ale ještě nejsi, tak bych se toho zase až tak nebál – že by se ti jako spálily svaly :-) Tak horký to zase nebude. Podle toho co píšeš bych se spíš vyprdnul na tepy, běhal na pocit a byl v pohodě. Někdo to moc řeší a spalujou se mu pak spíš svaly z toho, jak nad tím pořád nesmyslně přemýšlí :-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#36  16.02.2016 21:55   Smigii žena   offline   její tréninkový deník
21392 0 fanoušků

Moc děkuji za odpověď. Běhala jsem cca 2×-3× týdně, ale nijak zvlášť dlouho cca 3 měsíce a opravdu ne pravidelně. Nyní jsem byla měsíc nemocná a konečně jsem zase vyběhla. Nově mám hodinky s hrudním pásem a ty odhalily právě tyto hodnoty. Dost mě to zarazilo a tak si říkám, abych si spíš neublížila, než vytvořila fyzičku a spálila tuky. Takže se to bude zlepšovat a tepovku zatím řešit nemám? Chci samozřejmě hubnout a zlepšovat se. Těch 5 km uběhnu s radostí a chci na víc.

0
0
Nelze hodnotit

#37  16.02.2016 23:29   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Smigii, 16. 02. 2016 14:39:11

Vyšší tepy u začátečníků jsou u drtivé většiny známkou nízké fyzické kondice (špatné trénovanosti srdce a plic). Druhým důvodem je příliš vysoké tempo. Často někomu stačí jen rychlá chůze a má hned 150 tepů. S vysokými tepy svaly nespaluješ. To je nějaký mýtus. Naopak, svaly se intenzitou posilují. Běhej jen na příjemný pocit a prodlužuj délku tréninku, i kdybys měla střídat jen běh s chůzí. Časem se všechno spraví. Nelze čekat výsledky po pár měsících běhání. Spíš až nejdřív po roce a déle.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#38  17.02.2016 13:41   Smigii žena   offline   její tréninkový deník
21392 0 fanoušků

Super :-) moc děkuji za příspěvky. Doufám, že se to časem zlepší a jsem ráda, že vím, že si tímto během nějak neubližuji. Ještě se chci zeptat, spaluje tedy moje tělo nějaký tuk, když tepovka je tak vysoká?

0
0
Nelze hodnotit

#39  17.02.2016 16:51   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Smigii, 17. 02. 2016 13:41:24

Na spalování tuku při běhu jsou dvě teorie: 1. nízká intenzita = vytrvalci – málo svalů, minimum tuku, 2. vysoká intenzita = sprinteři – hodně svalů, a taky minimum tuku. Častěji se doporučuje a všude se mluví o nízké a dlouhotrvající intenzitě. Běh do 30 min. je v tomto směru prakticky bez efektu. Na hubnutí musíš běžet nebo rychle jít optimálně kolem 60 min., ale klidně i více hodin. K tomu se ale člověk samozřejmě musí dopracovat postupně.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#40  17.02.2016 18:44   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> Smigii, 17. 02. 2016 13:41:24 Já ještě v krátkosti–to co napsal Radek, tak to s tím samozřejmě rovněž souvisí a je to také pravda a k tomu se opravdu dopracuješ postupně.

Za sebe jen dodatek. Já mám třeba tepovku při tempu 5min/km okolo 147 ( je mi 42 let :-) ) Při tempu okolo 4min/km mám tepovku okolo 160 . Když jsem si dával pauzu po říjnovém maratonu na asi 18 dnů a po té jsem vyběhl, tak jsem měl při tempu 5:11/Km tepovku............ 155 !!!!! — a první 1,5 km dokonce 175!!!

Chci říct, že když člověk běhá pravidelně, tak se vše posiluje – především srdce – a tudíž potřebuje míň a míň úderů (tepů). Když pak vysadíš na delší dobu–14 dnů a více, tak ho jakoby musíš znovu posílit. Zkus běhat třeba 14 dnů bez tepáku a až pak to zkus a uvidíš.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 40 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec