Keňský vytrvalec Patrick Makau vzal dnes Hailemu Gebrselassiemu světový rekord v maratonu. Maraton v německé metropoli zvládl za neuvěřitelných 2:03:38.

Etiopan Gebrselassie závod nakonec nedokončil. Po newyorském maratonu jde o druhý závod, u kterého bude ve výsledkové listině u Haileho jména vyznačeno DNF.

Tempo závodu bylo opravdu brutální. Mezi 25 km a 30 km běžel Makau pětku za 14:20!

Cíl – 2:03:38

ZDE najdete srovnání mezi Makau 2011 a Gebrselassie 2008.

„Dnes jsem neměl žádné potíže. Sice jsem se ráno necítil nejlépe, ale jakmile startér vystřelil, tak to ze mě spadlo,“ řekl nový světový rekordman v cíli televizním reportérům. „Když dá bůh, budu příští rok olympijským šampionem,“ dodal.

Kvalitní úroveň měl i závod žen. V něm zvítězila Keňanka Florence Kiplagatová s časem 2:19:44. Na druhém místě doběhla domácí naděje Irina Mikitěnková za 2:22:18, na třetím místě skončila světová rekordmanka Paula Radcliffová z Velké Británie v čase 2:23:46.