V pondělí druhého ledna proběhl v Bělském lese již potřetí EXTREME Lowellpro Ostravský novoroční maraton. Závod se běžel na osm okruhů a vedl běžeckými stezkami Bělského lesa. Kromě hlavní disciplíny, tedy maratonu, byla možnost běžet taky půlmaraton nebo čtvrtmaraton a také canicross na stejné trati. Závod pořádal Baláž Extreme Team Ostrava.

Za ideálního běžeckého počasí, při 5°C a zatažené obloze, bylo v 10.00 hodin odstartováno a celkem 30 závodníků z České republiky, Polska a Slovenska vyrazilo na trať.

Mezi maratonci zvítězil Roman Baláž (Baláž Extreme Team Ostrava) v čase 2:53:43 hodin před polským závodníkem Adamem Lipinskim 2:57:13 hodin. Na 3. místě do cíle doběhl Vladimír Mazánek (Baláž Extreme Team Ostrava), který si časem 3:04:05 hodin vytvořil nový osobní rekord.

V ženské kategorii zvítězila Veronika Svobodová (Varnsdorf) časem 4:00:31 hodin před Ivanou Vávrů (Zdena Prso Team) 4:55:15 hodin. Celkem se maratonu zúčastnilo 17 mužů a žen.

Na poloviční trati zvítězil Jaroslav Hrabuška (MK Seitl Ostrava) časem 1:31:05 hodin před Filipem Vrágou (AK Asics Kroměříž), který za vítězem zaostal o 3 sekundy. Na 3. místě se umístil Radim Bělohlávek z Ostravy časem 1:34:30 hodin.

Mezi ženami zvítězila Naďa Kühtreiberová (Baláž Extreme Team Ostrava), která půlmaratonskou trať zvládla za 1:48:15 hodin.

Ve čtvrtmaratonu zvítězil Lukáš Orsák z Ostravy časem 46:39 minut před Karlem Korpasem (Ostrava), který za vítězem zaostal o 13 sekund. V ženské kategorii zvítězila Andrea Krstevová (SSK Vítkovice), která závod zvládla za 50:17.

V canicrossu zvítězila Kateřina Bluchová (SSK Vítkovice) v čase 39:09 minut před Adélou Esentierovou (Baláž Extreme Team Ostrava) – čas 44:03 minut a Zdeňou Žitníkovou (Baláž Extreme Team Ostrava) – čas 1:21:00 hodin.

Mezi muži byl nejrychlejší Petr Martínek (Baláž Extreme Team Ostrava), trať proběhl v čase 49:33 minut, druhý skončil Miroslav Tišil (Albrechtice) časem 57:28 hodin.

Autorem příspěvku je Libor Svozil, člen Maraton klubu Seitl Ostrava, jehož oblíbenou disciplínou jsou tratě delší než 42,195km. Jeho druhou vášní je metalová hudba.