OSTRAVSKÝ MARATON VYHRÁL MULUGETA SERBESSA [článek] - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

OSTRAVSKÝ MARATON VYHRÁL MULUGETA SERBESSA [článek]

#1  25.09.2011 16:13   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Vítězem tohoto jubilejního maratonu se stal už po šesté Mulugeta Serbessa z Ortopedie Týn nad Vltavou za 2:29:25 hod. před Danielem Orálkem (Moravská Slavia Brno) 2:29:39 hod. a na třetím místě Jiří Žák (MK Seitl Ostrava) 2:37:24 hod.

V ženské kategorii si pro první místo doběhla Slovenka Jitka Hudáková z AK Spartak Dubnica nad Váhom za 3:10:02.
Odkaz na článek

0
0
Nelze hodnotit

#2  25.09.2011 16:13   turek muž   offline   jeho tréninkový deník
83 0 fanoušků

Bylo to super. Mé poohlédnutí za závodem.

0
0
Nelze hodnotit

#3  26.09.2011 12:44   fousekjan muž   offline   jeho tréninkový deník
31 15 fanoušků

Pár fotek od Josefa Zajíce najdete http://fotozajic.rajce.net/…_Zajic_josef .

0
0
Nelze hodnotit

#4  26.09.2011 12:59   Pali muž   offline   jeho tréninkový deník
78 0 fanoušků

Jako první bych se chtěl představit, abych nebyl nazván drzým anonymem, jmenuji se Libor Pavelka a v sobotu jsem běžel půlmaratón. Jsem hlavně ocelák a po každém závodě píšu „recenzi“, proto ji napíšu i po sobotní akci, i když jsem ji dlouho zvažoval a dopady si uvědomuji. S panem Seitlem mě nepojí osobní vztahy, proto možná můžu napsat to co si myslí i ostatní, ale vzhledem k dobrým vztahům si nechají pro sebe. Po nepovedené organizaci Ocelového Muže v Klímkovicích, jsem měl pochopení pro nedostatky, protože to byla premiéra a hlavně úplně jiný závod a těšil se na Ostravský Maratón 2011, který jsem očekával jako majstrštyk pane Seitla a jeho týmu. NEBYL…a nebo možná byl, jen já jako účastník třeba závodů Ocelového Muže jsem rozmazlený a vidím kvalitní organizaci někde jinde. Už prezentace mi ukázala fakt, že snaha vše zvládnout v pár lidech (kde jen někteří ví co a jak a zbytek ty informace nemá) je marná. To, že jsem v 8 30 nedostal triko své velikosti (XL) a dostal loňské, přehlédl bych i to, že jsem v řadě ve které jsem strávil 10minut stál na prvním místě a nikdo si nás nevšímal, to bych neřešil kdyby to byl jediný úlet dne. Ale bohužel další a větší na sebe nenechal dlouho čekat. Při příchodu k šatnám v Čapkově sokolovně šli proti nám nepřevlečení běžci zklamaní z toho, že ty šatny nenašli a jdou se převlíkat na náměstí. Dokonce i ti běžci, kteří přijeli busem nevěděli kam jít a kde to vůbec je?? Chyběl tam jediný poutač, jediný organizátor! Boční vchodové dveře byly zamčeny. Po zazvonění nám otevřela trochu vyplašená paní, které (opět) chyběly informace, protože nikdo z organizátorů, tam den předtím nebyl, aby se domluvili. Převlečení v prostorné tělocvičně bylo luxusní, ale nebyl tam jediný organizátor, který by odložené věci hlídal. A nechat osobní věci napospas a věřit jediné paní, která byla o patro níže a na starost měla i další tělocvičnu plnou vzpěračů, byl velký risk, vím že to nebyl box, ale přesto jsem si osobní věci vzal s sebou… Protože v propozicích nebylo specifikováno jak bude vyřešen ½ maratón s jeho ½ kolečkem, očekával jsem tuto informaci v předstartovní rozpravě, bohužel se na ní nedostalo. Výsledek tohoto na sebe nenechal dlouho čekat. Zmatkující lidi, přebíhající z odbočky pro maratónce na půlmaratónskou a naopak a tři štafety, které si s námi dali kratší kolečko. Opravdu nešlo udělat nějaké viditelné poutače a dát je těm ženám do rukou a ulehčit jejich hlasivkám?? Další věc kterou považuji za úlet je maratónská medaile i pro 1/2maratónce. Medaile je velmi pěkná a povedená, ale myslím si, že 1/2maratoncům do ruky nepatří!!! Osobně tuto medaili beru jako ocenění snahy, odvahy, úsilí všech, kteří se na maratón vydali a doběhli a mě nepatří!!! Poslední věc, kterou si dovolím hodnotit negativně, bylo vyhlašování vítězů. Vzhledem ke vzdálenosti mezi místem vyhlášení a ozvučení bylo v místě vyhlášení špatně slyšet a asi díky tomu postrádalo slavnostní atmosféru a bylo to jen organizované předávání obálek, kde mnohdy chyběli ocenění. A opravdu to muselo být jen o obálkách??? Nemohly tam alespoň pro ženy být třeba květiny???

Kdo to dočetl až sem, mohl nabýt dojmu, že vše bylo špatně, ale tak to samozřejmě není!!! +počasí bylo parádní, i když maratónci by potřebovali tak o 5–10°C méně +pěkná a rychlá trať +počty účastníků byly vysoké, i když asi ne taková jaké se očekávali, ale přesto to byl jeden z největších závodů na Moravě +závod štafet zpestřil atmosféru a ukázal krásu běhu širší veřejnosti +občerstvovací stanice s dětmi i ta kterou zorganizovala paní v parku +účast paní Kratochvílové, která za svou běžeckou a trenérskou dráhu zasluhuje ocenění a pocit, že se na ni nezapomnělo +celková atmosféra závodu a výkony zúčastěných

PROMARNĚNÁ PŘÍLEŽITOST, asi tak nejlépe bych zhodnotil sobotní závod celkově. Je to škoda a mrzí mě, že to musím napsat, ale snad pochopíte, že jsem to napsat musel, aby se s tím pro příště třeba něco udělalo a organizátoři měli i tuto zpětnou vazbu. S pozdravem Libor P.

I cesta může být cíl...
0
0
Nelze hodnotit

#5  29.09.2011 11:29   fousekjan muž   offline   jeho tréninkový deník
31 15 fanoušků

0
0
Nelze hodnotit

#6  29.09.2011 23:09   Honza H. muž   offline   jeho tréninkový deník
142 0 fanoušků

Proc furt vsude tahate penize?..money, money, money… Jeste, ze napr. D. Oralek apod. nehledi na tuto stranku..Pisete neco o vysi prize money, ktera byla v Cadci x-krat vyssi..Je to psano v souvislosti se sportovni strankou veci..ale kolikaty byl vitez z Cadci v Ove?..a jake byly casy?..A kolik stoji na Slovensku startovne?..taky o dost vic..to je myslim pro hobbiky vyznamnejsi faktor..kdo chce behat, beha, ma z pohybu radost, kdo chce debatovat, polemizovat, at to dela..jsem rad, ze nekdo vubec maraton na severni Morave porada..jinak by pak mozna pisalci meli moznost psat o OStravskem maratonu jenom jako o historicke udalosti.

0
0
Nelze hodnotit

#7  01.10.2011 22:20   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#8  02.10.2011 15:46   fousekjan muž   offline   jeho tréninkový deník
31 15 fanoušků

>> rejža, 01. 10. 2011 22:20:17

:D

0
0
Nelze hodnotit

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec