Vítězi jubilejního 40. ročníku Chřibského maratonu se stali Daniel Orálek z AC Moravské Slavie Brno a Jana Dorazilová z AK Kroměříž.

Danovi Orálkovi stačilo pouhých 14 dnů, aby zregeneroval z 246 km dlouhého závodu, kterým je Spartathlon.

Závod vyhrál podobným způsobem jako loni, nikomu nedal šanci a po celou dobu si kontroloval svoji první pozici. Kopcovitou trať s převýšením více než 300 m zvládl v čase 2:41:29. Je to už počtvrté co tady zvítězil. Bylo to v letech 2005, 2007, 2011 a nyní.

Na druhém místě, stejně jako loni, doběhl Milan Adamec – 2:44:03, jako třetí dokončil maraton Jiří Žák (oba MK Seitl Ostrava) – 2:50:43.

Stejně jako Orálek i dnes obhájila loňské prvenství domácí běžkyně Jana Dorazilová (AK Kroměříž), která náročný závod zvládla za 3:16:35. Jako druhá v pořadí se v cíli objevila její oddílová kolegyně Jitka Stehlíková, která si vylepšila svůj osobní rekord na této trati o více než 14 minut – 3:29:20 hod. Na třetím místě doběhla Pavlína Šromotová (TTC Olomouc – 3:41:25).

Chřibského maratonu se zúčastnilo 90 běžců. Mezi nimi byl i jubilant Václav Krejsa, pro kterého to byl už 400. maraton! Českým rekordmanem v počtu uběhnutých maratonů je Jiří Březina s celkovým počtem 564.