Galloway v praxi. Tempo a běžecké přestávky [článek] - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Galloway v praxi. Tempo a běžecké přestávky [článek]

#1  16.03.2012 13:45   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

V minulém příspěvku jsem psal o úskalích a taktice běhu v Prusinovicích. Zaujaly mně ohlasy některých čtenářů, a proto se vám pokusím vysvětlit, jak na to, což pro mnohé může být těžké, protože člověk si tuto metodu musí vyzkoušet sám na sobě.
Odkaz na článek

0
0
Nelze hodnotit

#2  16.03.2012 13:45   Pavlis muž   offline   jeho tréninkový deník
64 1 fanoušek

Týden před lednovým Berlínským maratonem jsem běžel maraton za 3:29, moc jsem neměl naběháno. Gallowayova metoda je super – posunula mne o skoro 5minut:) Aplikuji ji hlavně když nemám moc naběháno. Je to hlavně o psychice, být připraven nechat se předbíhat! Manželka tak běžela maratón v Tokyu, když byla po zranění nohy a jen díky mezichůzi to mohla celé běžet.

0
0
Nelze hodnotit

#3  16.03.2012 14:29   Zdeněk42 muž   offline   jeho tréninkový deník
15 0 fanoušků

Ahoj Mirku, nedalo mi to abych to nevyzkoušel. Ne tedy v závodě, ale otestoval jsem si tento systém v tempovém běhu na 10 km. Bohužel jsem asi zrovna ten typ člověka, na kterého to nesedí, neboť jsem při praktikování minutové chůze byl o tři minuty pomalejší než v tempovém běhu. Nedokážu se po chůzi totiž rozběhnout. I běhy do vrchu zásadně celé běžím, protože když jsem jsem zkušebně přešel kdysi do chůze, tak už jsem se nerozběhl. Proto i úseky musím většinou běhat s meziklusem a například i po jízdě na kole se taky už nerozběhnu. Tak co ty na to?

0
0
Nelze hodnotit

#4  16.03.2012 16:41   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

Je možný, že to na někoho funguje, ale já bych se taky už pak nerozběhl. Třeba maraton jsem minulý rok běžel za 2:57 a nedokážu si představit, že bych ztratil chůzí několik těžko získaných minut a pak bych se pod 3 hod. ani nedostal. Moje zkušenost a vize je jiná. Navyknout tělo na rychlé souvislé tempo už v tréninku a to i při delších bězích. Pak mě na závodě může překvapit snad jen počasí.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#5  16.03.2012 17:35   Ivo muž   offline   jeho tréninkový deník
199 6 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 16. 03. 2012 16:41:14 Také se musím připojit ke Zdeňkovi a Radkovi.Mirka jsem v Prusinovicích vždy v těch kopcích doběhl a nechápal jsem…,asi mu to vyhovuje ,i teoreticky je to možné.Někdy to zkusím,např.při občerstvovačkách to může být komfortní a v klidu. Ivo

"když už nemůžeš - přidej"
0
0
Nelze hodnotit

#6  16.03.2012 18:51   Pavlis muž   offline   jeho tréninkový deník
64 1 fanoušek

Není chůze jako chůze. Pokud jdu, tak už se pak taky nerozběhnu. Tady je myšlena chůze skoro na pokraji běhu. Když 30 vteřin rychlojdu, skupinka se mi vzdálí cca o 10–15 vteřin. Rozdíl je v tom, že oni furt běží a já 30 vteřin odpočívám a přitom ztratím jen 10 vteřin. Loni jsem běžel 2× (v rozmezí asi 2 týdnů) desítku na dráze za 42min-jednou jsem futr běžel a pak byl hotovej a podruhé jsem vkládal mezichůzi a při stejném čase se tolik neunavil. Ale souhlasím s tím, že kdybych měl běžet na osobák-40min, tak si tu mezichůzi moc nedokážu představit.

0
0
Nelze hodnotit

#7  16.03.2012 19:48   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

ahoj chlapi, o mezichůzi v závodě se pokouším již více než 5 let a lidi, které jsem přesvědčil a ukázal jak na to si to pochvalují.Když je špatné počasí, tedy vedro, které nemám rád zařazuji chůzi i na 10 km.Vloni bylo na mistrovství ČR ráno vedro 27 st tak jsem chodil co dva km po 30 vt a dal jsem to za myslím 39.14dvojky za 7:37,7:46, 7:48, 7:47 a 7:42.Běželo se to na dráze,nemusím psát co dělalo okolí, nechápali. oni zpomalovali a já chodil a pořád jsem se vzdaloval.To stejné v Třebíči na MČR na silnici čas 38:45 a chůze na 3 km 5 km a 7 km. 3:35.3 3:51 4:00 3:45 4:10 3:38 4:03 3:53 3:52 3:55.Ta chůze není procházka jak si někdo myslí je to intenzivní chůze, kde si běžecké svaly odpočinou a psychicky si odpočinu a těším se na další úsek a odpočinek.30 vt pauzy dělám až do 1/2 maratonu a u maratónu jdu minutu.Tyto pauzy jsou vždy na občerstvovačkách, kde se v klidu napiju ochladím a soupeři mi odběhnou maximálně 150 m a to pak pomalu smažu během tří až čtyř km anebo u maratónu až po třicátem km.BRÁCHA taky nechtěl chodit a jednou jsem ho ukecal na 1/2 maratónu v Hrabové.Výsledek? Psychicky nemohl snést, že nám soupeři utíkají a pořád jen říkal oni nám utečou, když jsme je na 16 km doběhli a opět pochodovali, protože to bylo na občerstvovačce brácha to psychicky neunesl a už je nedoběhl a já jsem šel přes ně protože už nám utekli jen o 50 m a vyhrál jsem a brácha doběhl za ními na 5 .místě.Říkal, že ho to zničilo, když je měl pořád před sebou.Takže člověk si musí i věřit.A to si musíte natrénovat. mčj

0
0
Nelze hodnotit

#8  16.03.2012 20:03   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

>> Zdeněk Smutný, 16. 03. 2012 14:29:24

ahoj Zdeno, pro běžce našeho věku je toto ideální metoda.To že jsi se nemohl rozběhnout je zřejmě z toho, že jsi přestávku dal pozdě.Na desítce bych to dával po 2, 5, 7 km.Někdy je dobré zařadit chůzi i dříve.Čím dřív ji nasadíš tím lépe.Ono se mnoha běžcům stáva, že začinají příliš rychle začátek závodu a když jsou nuceni přejít do chůze už např po 1,5 km vydechnou a mohou začít voněji a v konci se zrychlí.Plno lidí si myslí, že když začnou rychle tak to mají jako v bance naspořené nevěří tomu, že v konci to bude na km o hodně pomalejší.CHůze zajistí rovnoměrné tempo po celý závod a hlavně druhý den po tréninku je připraven na další běh a nohy nebolí. mčj

0
0
Nelze hodnotit

#9  17.03.2012 19:06   jam muž   offline   jeho tréninkový deník
211 0 fanoušků

Loni jsem se inspiroval Mirkem a přečetl jsem si knihu od Gallowaye. Následně jsem běžel maraton s přestávkama na chůzi na kterém jsem si zlepšil čas o 10 minut.. Dlouhé víkendové běhy pravidelně prokládám přestávkama. Zvykl jsem si na následnou rychlejší regeneraci a celkově mám z běhu větší radost. Dnešní extra long: http://connect.garmin.com/…ty/158767024

0
0
Nelze hodnotit

#10  19.03.2012 19:14   Lenkaclenka žena   offline   její tréninkový deník
14 21 fanoušků

Mirku, já na Gallowaye také věřím. Poprvé jsem ho zkusila na Wachaumarathonu v roce 2010, kde zafungoval skvěle.Naposledy jsem ho zkusila na Kobeřické 20 teď v březnu a čas jsme měla o 6 minut lepší, než loni a navíc jsem dokázala zrychlit. 31.3. běžím Hervis 1/2maraton v Praze a uvidím, co se mnou udělá chvilka chůze na každé občerstvovačce.

Carpe diem!!!
0
0
Nelze hodnotit

#11  21.03.2012 09:14   Honza/H muž   offline   jeho tréninkový deník
81 3 fanoušci

Jak jsem využil o víkendu Galowaye? Jsem ten hobík, pro kterého běhání je radost,uvolně­ní,..zlepšovat se je přirozené a taky pro každého z nás určitým cílem. O víkendu jsem běžel „zajíce“ po skoro týdenním sjezd.lyžování v Alpách,(denně 40–50km) takže nohy jak karamel,…ale vůle se účastnit mne neopustila. Do obrátky celkem v pohodě, byť se mi zdálo, že to je pro mne dost rychlé, což se v cíli potvrdilo. Únava se začala projevovat, tak přišel na řadu Galloš (tak jsem si to pojmenoval,spo­menout si rychle, co že to mám použít za výmysl). Využil jsem to 2× – na 6 a 8 km, kde se trať houpala do mírného stoupání a musím se přiznat, že mi to náramně pomohlo. Využil jsem pití, které jsem táhl sebou (dle předpokladu mne po těch lyžích nějak sušilo), v klídku si lokl, ohlédl se kdo mne honí a rozběhl to znova. Výsledek v cíli jsem v počátku nevnímal, pak se trochu divil, že jsem byl letos na této vzdálenosti nejrychlejší. A to ta druhá půlka, kdy jsem 2× využil Galloše, byla pouze o 8 vteřin pomalejší. Takže, Mirku, od tohoto závodu jsem s Gallošem taky kamarád a děkuji za inspiraci.

0
0
Nelze hodnotit

#12  22.03.2012 07:57   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

ahoj, pokud chceš dávat Gallowaye do závodu měl by jsi ho nasadit už na 3 km a pak by zřejmě i ta druhá polovina byla rychlejší.Neměl by si čekat na únavu, včasnou přestávkou ušetříš síly na další běh. spportu zdar. mčj

0
0
Nelze hodnotit

#13  10.05.2012 13:41   zdenek 1959 muž   offline   jeho tréninkový deník
368 3 fanoušci

Tak jsem tuto matodu též skusil a vida ono to funguje,děkuji ostatním za jejich postřehy.

Běhám rád a ještě dlouho budu.
0
0
Nelze hodnotit

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec