Kostelec nad Orlicí – Jan Friš startující za SSK Vítkovice s přehledem v koncovce vyhrál 25. ročník Silvestrovského běhu v Kostelci nad Orlicí na Královéhradecku.

Za téměř jarních podmínek zdolal šestikilometrovou členitou okruhovou silniční trať vedoucí okolím města za 19:32 minuty.

Druhý proběhl cílem loňský vítěz Petr Nechvíl z AC Choceň, který ztrácel na vítěze sedmnáct sekund. Třetí byl nejlepší muž z kategorie nad 40 let – Miroslav Vítek z Ústí nad Orlicí za 20:42.

Mezi ženami bezkonkurenčně vyhrála orientační běžkyně Petra Škodová z týmu OK Lokomotiva Pardubice v čase 24:52. Druhá proběhla cílem pražská vytrvalkyně Kučerová za 27:06 a třetí byla domácí Vávrová za 27:30.

Před rokem za zimních podmínek startovalo 47 vytrvalců, letos závod dokončilo 82 startujících. Tradičně nejstarším účastníkem byl domácí Otakar Svatoš (nar. 1934) startující za Iscarex Česká Třebová.