Od gauče ke kouči. Z nuly k 5 km - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Od gauče ke kouči. Z nuly k 5 km

#1  22.10.2014 10:49   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Zkoušíte to někdo další a jak vám to jde? :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#2  22.10.2014 16:44   Robert Hanák muž   offline   jeho tréninkový deník
5047 3 fanoušci

Tak jo , já se tedy pochlubím. 18 října to bylo rovných 40 dní co jsem začal běhat .Já sportoval asi jen rok a to mi bylo kolem třinácti let .Hrál jsem fotbal ,ale vzhledem k mé alergii mi doktorka nechtěla potvrdit registračku a tak sport pro mě skončil.V poz­dějších letech jsem začal jezdit na kole ,ale to dlouho nevydrželo kvůli kolenům.No a posledních asi 3letech jsem se věnoval koníčku při kterém jsem chodil i 6 hodin v kuse.
No a s běháním jsem začal 8září ,abych si zlepšil kondičku ,shodil přebytečné kila .No a právě 18 září jsem si zaběhl svůj první závod v životě na 5km v čase 26:52 . Je mi 46 let ,vážím už jen 92kg ,3 jsem shodil,měřím 185cm.

0
1
Nelze hodnotit

#3  23.10.2014 18:05   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Tak to je super čas Roberte na to, že běháš teprve měsíc a půl a na to, že ti už není pětadvacet :-) Vydrž a na jaře dáš desítku pod 50 minut s prstem v nose :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#4  25.10.2014 18:16   MotyckovaPetra žena   offline   její tréninkový deník
5285 0 fanoušků

Chtěla bych také zkusit začít běhat, ale nemám žádný přístroj na měření kilometrů. Všichni si to tu zapisují a je to super, také by se mi to líbilo. Nejspíš to zkusím i bez toho, ale to si nebudu moct psát svůj tréninkový plán, je to tak? Díky

0
0
Nelze hodnotit

#5  25.10.2014 18:32   zdenek 1959 muž   offline   jeho tréninkový deník
368 3 fanoušci

>> MotyckovaPetra, 25. 10. 2014 18:16:16 Já osobně jsem si trasy objel na kole a teď běhám dle cyklo měření pokud chci delší tak některé trasy vícekrát.

Běhám rád a ještě dlouho budu.
0
0
Nelze hodnotit

#6  25.10.2014 20:29   Robert Hanák muž   offline   jeho tréninkový deník
5047 3 fanoušci

>> MotyckovaPetra, 25. 10. 2014 18:16:16

Ahoj ,já začínal tak ,že na seznamu v mapách jsem si naměřil ručně trasu ,kterou chci běžet ,nebo jestli máš „chytrý telefon“ tak si stáhni endomondo .Hodně štestí

0
0
Nelze hodnotit

#7  29.10.2014 19:06   Jana28 žena   offline   její tréninkový deník
5249 3 fanoušci

Taky si to většinou naměřím na mapy.cz. Je to podle mě celkem přesné. Je to endomondo spolehlivé?

0
0
Nelze hodnotit

#8  29.10.2014 20:11   Robert Hanák muž   offline   jeho tréninkový deník
5047 3 fanoušci

Myslím že endomondo je spolehlivá aplikace , občas trvá než najde satelit ,ale to může být mobilem ,s přesností měření to není tak nejhorší ,na 11,3 km co poslední dobou běhám je rozdíl cca 150m.Pro mne začátečníka absolutně vyhovující.

0
0
Nelze hodnotit

#9  29.10.2014 20:15   Jana28 žena   offline   její tréninkový deník
5249 3 fanoušci

A jak to měří v lese? slyšela jsem, že v lese nebývá dobrý signál.

0
0
Nelze hodnotit

#10  29.10.2014 20:55   Robert Hanák muž   offline   jeho tréninkový deník
5047 3 fanoušci

Tam bude asi problém ,ale nemám odzkoušeno . Já používám k tomu ještě sporttester od lidlu s hrudním pásem tak to zatím neřeším.

0
0
Nelze hodnotit

#11  30.10.2014 16:22   Kateřina
Mayerová
žena   offline   její tréninkový deník
3968 2 fanoušci

Endomondo je super. Měří mi bezproblému i v lese. 99% meho běhání se odehrává v lese a nemám sebemenší problém. Často si na mobilu merim i vyjizdky na koni a opravdu jsem se nesetkala s tím, že by mi to nemerilo. Používám v kombinaci se zaplym internetem a funguje spolehlivě. Dokonce i kdyz jsem bez signálu, tak měří. Je to zdarma, takže za zkoušku nic nedáte ;-)

Jinak ať nejsem od tématu – začala jsem běhat někdy začátkem léta, ale mela jsem pak delší zdravotní pauzu a znovu jsem se do toho obula koncem srpna. Před 14 dny jsem ubehla svých prvních10 km a nebýt uz tma (v lese bez světla to neni moc fajn :-D ), tak bych ubehla ještě víc. Je neuvěřitelné, jak dobře se mi běželo. Pak jsem měla úraz a zasitou ruku a včera jsem mohla vyběhnout zase. Sice to moc našlo, ale aspoň jsem si zkusila bezet část běhu v rychlejším tempu a pak jsem jen koukala – vyšlo mi tempo 5min/km. Myslela jsem, ze takové rychlosti nejsem schopná :-D Takze přeji nam všem začátečníkům, ať nas zima neodradi a na rok těch 10 behame s prstem v nose každý den ;-)

0
0
Nelze hodnotit

#12  30.10.2014 17:20   Michelina žena   offline   její tréninkový deník
4830 3 fanoušci

>> Robert Hanák, 22. 10. 2014 16:44:37

Roberte, klobúk dolu, super čas! Tak to by som tiež raz chcela…:-)

Ja som začala 14.9. s jedným behom za týždeň, teraz už behám 3× a ubehnem už skoro 5 km (s dvoma 2 min pauzami), jupíí:-) U mňa nešportovca dosť úspech. Ale ten čas… No, snáď sa raz tiež dostanem pod 30min. ako bežeckí frajeri.

Ináč používam obyčajný Sports Tracker, vyhovuje mi, ale je pravda, že som nikdy neskúmala spoľahlivosť:-)

0
0
Nelze hodnotit

#13  01.11.2014 13:02   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Michelina, 30. 10. 2014 17:20:04

5 km pod 30 min. dáš v pohodě a brzy, za 25 min. trošičku později. A ani časy pod 25 min. nejsou pro holku-hobíka nedosažitelné :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#14  08.11.2014 16:54   MotyckovaPetra žena   offline   její tréninkový deník
5285 0 fanoušků

Díky všem za rady :-)

0
0
Nelze hodnotit

#15  03.01.2015 18:25   HankaRUN žena   offline   její tréninkový deník
5731 0 fanoušků

Zdravíčko, já osobně mám sport ráda, ale běhání mi nikdy moc nešlo. S nadšením jsem vždy vyběhla neuvěřitelně rychle, a taky neuvěřitelně rychle odpadla a přestalo mě to bavit :-D A pak jsem našla od gauče ke kouči a říkám si: to je ono :-) Tempo mi vyhovuje, neumírám po prvních dvou minutách a věřím, že tohle je teprve začátek mé běžecké kariéry :-D ;-)

0
0
Nelze hodnotit

#16  03.01.2015 18:25   HankaRUN žena   offline   její tréninkový deník
5731 0 fanoušků

Zdravíčko, já osobně mám sport ráda, ale běhání mi nikdy moc nešlo. S nadšením jsem vždy vyběhla neuvěřitelně rychle, a taky neuvěřitelně rychle odpadla a přestalo mě to bavit :-D A pak jsem našla od gauče ke kouči a říkám si: to je ono :-) Tempo mi vyhovuje, neumírám po prvních dvou minutách a věřím, že tohle je teprve začátek mé běžecké kariéry :-D ;-)

0
0
Nelze hodnotit

#17  11.02.2015 12:01   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> HankaRUN, 03. 01. 2015 18:25:01

Pohodový trénink pro každého :-) Jak pokračuješ?

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#18  26.02.2015 11:03   Kraky muž   offline   jeho tréninkový deník
6171 0 fanoušků

Zdravíčko. Já jsem celé roky snad kromě občasných vycházek do přírody a vyjížděk na kole nesportoval. Když říkám občasných, tak tím myslím dvakrát do měsíce. Za ty roky jsem získal poměrně hodně na „objemu“ :-) (při výšce 185 cm nějakých 130 kg) a když jsem chtěl začít běhat, tak jsem měl strach, aby jsem si nezničil klouby. Nyní jsem si řekl, že s tím už bude potřeba něco dělat a tak jsem si do vyhledávače na internetu zadal dotaz „Jak začít běhat s nadváhou“ a našel jsem tam roční tréninkový plán pro úplné začátečníky od Miloše Škorpila, kde samotný trénink běhu začíná střídáním rychlé a pomalé chůze stále ve vyšších dávkách, což mi zatím plně vyhovuje a žádné zdravotní problémy nepociťuji. Celý tréninkový plán končí po roce závodem na 10 km. Běhám (spíš zatím chodím) pravidelně od 10.2. a při chůzi samotné začínám občas pociťovat pocit jakési euforie. Snad jsem konečně našel správnou cestu a dotáhnu to na těch 10 km.

0
0
Nelze hodnotit

#19  26.02.2015 12:07   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Kraky, 26. 02. 2015 11:03:36

Ahoj, máš dobře našlápnuto. Určitě je to správný pozvolný postup a vzhledem k velké nadváze není ani jiná možnost, než jen chůze. Plán jsem sice nečetl, ale podle mě, je nutný chodit denně. K tomu bych přidal nějaký cvičení (posilování, protahování, …)

Závod na 10 km po roce chození a mírného běhu bych ale tak brzo nedoporučoval. Jedině v případě, že bys dosáhl váhy kolem 85–90 kg, a ani to není optimum.

Dnes lidi dělají tu chybu, že chtějí všechno hned. Ale tělo a hlavně klouby na to absolutně nejsou zvyklé. A tak jediné co běháním získají jsou neustálá zranění, ze kterých se často ani nedostanou, zůstávají v zamotaném kruhu a řeknou si, že běh nebo sport není pro ně.

Kromě toho není pravda, že běh – běhání je pro každého. Pro většinu ano, ale ne pro všechny.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#20  26.02.2015 13:12   Kraky muž   offline   jeho tréninkový deník
6171 0 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 26. 02. 2015 12:07:16

Děkuji za radu. Ten tréninkový plán pro úplné začátečníky je tady, od 9 týdne se má zapojit kombinace rychlé chůze a pomalého běhu, ale myslím, že v té době ještě ideální váhu určitě mít nebudu a zase tady vyvstane ten problém s namáháním kloubů. Potřeboval bych poradit, jestli se nevěnovat déle té chůzi a až poté, kdy se dostanu s váhou někam ke 100 kg začít pomalu s tím během. Jinak ta rada ohledně každodenního pohybu je myslím dobrá, mohlo by to vše trošku urychlit, když bych se řídil tréninkovým plánem a prokládal to ve dnech volna rekreační vycházkou cca 5 – 6 km.

0
0
Nelze hodnotit

#21  26.02.2015 15:14   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Kraky, 26. 02. 2015 13:12:15

Jeden můj kamarád měl 100 kg. Chtěl běhat, tak začal hned střídat chůzi s během. Jenže do roka měl dost vážný problémy s oběma koleny. Jednou se dokonce sklátil na zem přímo na ulici. Prostě mu koleno úplně vypovědělo službu. Při tvé výšce bych to viděl na optimální běžeckou váhu kolem 75 – 80 kg. Ale záleží, jaký jsi typ. Jestli máš těžší kosti, více svalů,… apod. Začít běhat bys mohl opatrně, až se dostaneš pod 90 kg.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#22  26.02.2015 15:51   Kraky muž   offline   jeho tréninkový deník
6171 0 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 26. 02. 2015 15:14:32

Po vojně jsem měl min. 89 kg a to jsem byl jak lunt, myslím, že 85 kg by bylo možné pouze za předpokladu, že by již docházelo k úbytku svalové hmoty, ale to je ještě daleko, takže to zatím nebudu řešit. Teď to budu směrovat alespoň na těch 100 kg a potom se uvidí co dál. Člověk si nemá dávat vysoké cíle, ale rozdělit ty vysoké cíle na více menších cílů.

0
0
Nelze hodnotit

#23  26.02.2015 16:28   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Kraky, 26. 02. 2015 11:03:36

Koukni tady na Evu, ta měla taky velkou nadváhu a stylem chůze – běh zvládla za 8 týdnů souvisle 5 km http://www.bezvabeh.cz/…e-to-se-mnou

Je to psáno odspodu nahoru, jukni na to, třeba tě bude inspirovat.

Jinak chůze je výborná věc. Podívej i na tréninkové plány pro chůzi, pokud by sis zatím netroufl na běh http://www.bezvabeh.cz/…inkove-plany

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#24  26.02.2015 16:29   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 26. 02. 2015 15:14:32

souhlas, já jsem před 12 lety nejdříve shodil 10kg na spinningu a potom začal běhat.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#25  26.02.2015 16:39   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Kraky, 26. 02. 2015 15:51:21

Já mám o tři centimetry méně než ty a moje běžecká váha je 73kg. Tvoje váha by se měla pohybovat kolem 80–85 kg, bez ohledu na to, zda jsi běžec nebo ne. Pokud bys hodně posiloval, tak by mohla být vyšší, ale tuku minimum.

Podle mě by si člověk měl právě dávat vysoké cíle, a ty pak rozdělit na několik etap. Třeba, že zhubnu 40kg, první rok 15, druhý rok 15 a třetí 10kg. Třeba nakonec se ti podaří jen 30kg, ale kdyby sis dal cíl jen 30 tak zhubneš jen 20kg. Často to tak bývá. Důležitá je pravidelnost v pohybu a hlavně nespěchat! Lidi chtějí dnes všechno RYCHLE.

Hlavně udělej fotky jak jsi vypadal PŘED a PO. Pak je můžeme šoupnout na BB :-) Ať se ti daří v běhu i hubnutí :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#26  26.02.2015 18:46   martintrebky muž   offline   jeho tréninkový deník
6181 1 fanoušek

Pratele, dnes jsem se zvednul z gauce a mam za sebou prvni den (1D1T). Celkem mne to dalo na 2,98 km za 26:14, vice zde: Endomondo S dechem i presto, ze jsem kurak to bylo ok. Jedine co mne trapi jsou holene. Asi pri treti sade mne zacali strasne bolet a brat skoro krece do holeni. Je to normalni nebo delam neco spatne? Upozornuji, ze jsme do ted jen chodil sem tam po horach a na podzim zacal jezdit na kole.

0
0
Nelze hodnotit

#27  26.02.2015 19:31   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> martintrebky, 26. 02. 2015 18:46:41

Nikam nespěchat hlavně. Na holeně jedině led. Hodně začátečníků má po určité době (po měsíci po dvou) zánět okostice holenní, které se nemohou zbavit. Poháhá zejména ledování a to nejlépe 3×20min. denně. Za 10 dní by to mělo být ok. Dva roky jsem s tím bojoval a pak pomohl led, ledoval jsem i 5× denně :-) Ať se daří a písni zase :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#28  10.03.2015 18:13   Hač žena   offline   její tréninkový deník
6296 0 fanoušků

Ahoj, tak dnes jsem se taky odhodlala a dokonce jsem překvapila sama sebe ,že jsem to zvládla… Můj první běh na 5 km dopadl lépe než jsem čekala, sice jsem občas bojovala sama se sebou ,ale nakonec jsem to zvládla za 35 min. Tak doufám že se budu jen zlepšovat …Tak držte palce :-)

0
0
Nelze hodnotit

#29  10.03.2015 22:48   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Hač, 10. 03. 2015 18:13:37

Paráda! Zlepšovat se určitě budeš. Chce to jen pravidelnost a hlavně tě to musí bavit. Pak to půjde skoro samo.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#30  11.03.2015 01:46   Maniak muž   offline   jeho tréninkový deník
6332 0 fanoušků

Ahoj, přemýšlím, že bych se sebou měl něco dělat a dřív (hodně dřív) jsem běhal rád, tak si říkám, že bych moh začít zase běhat. Ale jak se tak koukám, bude problém vybrat boty. Nikdy jsem neběhal v odpružených botách. Klasika byly „číny“, botasky nebo prestiže (ale v těch se neběhalo moc dobře). Bohužel dneska se dělaj samý odpružený nebo ty raw shoes, který zase nedoporučujou začátečníkům. Jinde se píše, že odpružený způsobujou zranění kvůli chybějící stabilitě. Tak jsem z toho jelen. 45 let/110kg/192cm – co byste na to řekli takhle od stolu?

0
0
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 206 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec