Vtipnější vyhrává - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Vtipnější vyhrává

#511  25.09.2016 20:05   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Byla nastolená otázka, co může nebo co je vzácnější než siamská dvojčata. Na tuto otázku nakonec dokázali odpovědět až čeští vědci.

Vzácnější než siamská dvojčata

je cikánský jedináček.

0
1
Nelze hodnotit

#512  10.10.2016 21:20   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

MUŽSKÁ DEPRESE

Žena doprovází svého manžela k doktorovi. Po důkladné prohlídce si lékař vezme manželku stranou, aby ji sdělil výsledek vyšetření:

"Váš manžel trpí těžkou depresí kvůli pracovnímu a rodinnému stresu. Pokud nebudete dbát následujících pokynů, bezpochyby zemře. Zde jsou má doporučení:

Každé ráno je třeba mu připravit zdravou a vydatnou snídani. Nechte ho dospat, pokud si to přeje. Přes den buďte k němu velice líbezná, vyvarujte se veškerým věcem, které by ho mohly zlobit, a postarejte se, aby měl stále dobrou náladu. Připravujte mu jeho oblíbená jídla, a pokud se večer vrátí později, připravte mu speciální večeři. Hlavně ho neobtěžujte domácími pracemi a zbytečně nediskutujte, neboť to by mohlo zhoršit jeho stres . Je třeba ho uvolnit, oblečte se sexy každý večer a dělejte mu masáže vonnými oleji. Podpořte ho v koukáni na sport v televizi a co je nejdůležitější, pomilujte se několikrát týdně, bez ohledu na místo, na pozici a přistupte na veškeré jeho sexuální rozmary. Pokud to vše budete realizovat nejméně 10 – 12 měsíců, je jisté, že najde opět svoje zdraví."

Jakmile vyjdou od lékaře, zeptá se manžel nedočkavě: „Nuže, co ti sdělil doktor?“

„Že brzo umřeš!“

0
2
Nelze hodnotit

#513  13.10.2016 16:08   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Krásná mladá žena přišla k lékaři. „Svlékněte se,“ vyzval ji nedočkavě doktor. „Úplně, mladá paní, i ty kalhotky, prosím.“ Mladá žena vyhověla a zůstala před mužem medicíny stát tak jak ji Bůh stvořil. Byla čokoládově opálená, jen tam kde na pláži nosila bikinky, byla její kůže alabastrově bílá. „Lehněte si,“ znovu ji vyzval lékař. Když i tentokrát nic netušící krasavice vyhověla, vstoupil pan doktor mezi její nožky…, a bez nejmenšího zaváhání vnikl pod bělostné bříško. „Co to proboha děláte?“ vyjekla překvapená žena. Doktor trošku přitlačil a klidně pravil: „No nedivte se, mladá paní, kam nechodí slunce, chodí lékař.“

0
2
Nelze hodnotit

#514  21.10.2016 22:12   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Mladý pár sa rozhodol, že si spravia bábätko … prestali používať antikoncepciu … mesiac, dva, tri, polrok … nič … začali meniť polohy, nič .. .. vyskúšali bylinky, odvary, nič … naobjednávali si doplnky stravy a lieky na potenciu a podporu plodnosti, nič nepomohlo. Čo sa dá robiť – nakoniec išli k lekárovi.

  • Pán doktor, chceli by sme mať dieťatko, ale nijako sa nám nedarí – skúšali sme všetko, bez antikoncepcie, v rozličných polohách, hocijaké odvary a lieky, dokonca sme aj veštici volali… a nič!

Lekár sa na nich tak dlho a skúmavo zahľadí a hovorí:

  • Čo vám jebe, chlapi?!
0
2
Nelze hodnotit

#515  24.10.2016 00:00   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Kde na to chodíš Milane :-D

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#516  24.10.2016 20:55   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

8-) Matematickej… Přijde učitel do třídy a ř ekne: Tak děti tato místnost má 15 m2, sluníčko sem svítí pod úhlem 20 stupňů,kolik mi je let? Udivené děti otevřou pusu dokořán a neví. Přihlásí se Pepíček a řekne: 48 let Na to učitel řekne: Jak jsi na to přišel Pepíčku? Pepíček odpoví: Já má m doma bratrance, kterému je 24 let a táta říká,že je napůl debil..

0
1
Nelze hodnotit

#517  10.11.2016 09:20   Stenly67 muž   offline   jeho tréninkový deník
5306 3 fanoušci

Donald Trump je první miliardář, který se stěhuje do státního bytu a ještě k tomu po černošské rodině.

Stáří sice neuteču, ale alespoň se o to pokusím.
0
0
Nelze hodnotit

#518  10.11.2016 18:35   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

N i k d y ! ! ! ! !
• Sedím jako vždy v mém denním lokálu u baru.

• Náhle přijde dovnitř ta nejkrásnější žena, kterou jsem do té doby spatřil.
Přemýšlím, jak bych ji mohl oslovit, nakonec jí nechám od vrchního přinést tu nejdražší láhev šampaňského, kterou lokál nabízí. S poznámkou na lístečku, že bych ji rád s ní společně vypil.

• Přečte lísteček, usměje se na mně a nechá mně od vrchního přinést lísteček zpátky.

• Na něm stojí psáno:

• „Vážený pane, abych s Vámi tuto láhev společně vypila, musí ve vaší garáži stát Mercedes, na Vašem bankovním kontě musí být jeden milion US-dolarů, ve vašich kalhotech se musí nacházet 17 cm a vilka na Kanárských ostrovech by také nebyla závadou“.

• Přečtu s úsměvem její poznámku a píši zpátky:
„Vážená paní, v mé garáži se nachází jeden Porsche, jeden Ferrari a jeden Mercedes. Na mých 8 bankovních kontech se nachází na každém po 2 milionech US-dolarů, jednu vilku mám na Bali, další v Římě, jednu na Floridě a jednu ještě v Rakousku"

Ale N I K D Y ! ! ! v životě, ani pro tu nejkrásnější ženu světa, bych si nenechal uřezat 6 cm …

…pošlete jednoduše láhev zpátky !

0
1
Nelze hodnotit

#519  15.11.2016 21:04   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Jednou v noci, po 44 letech manželství, byl jeden pár v posteli, když žena cítí, jak ji její manžel počal hladit tak, jak to již dlouhá léta neudělal.
Začal hladit její vlasy, pak sjel dolů podél páteře ke kříži. Pak přišla na řadu ramena, pak krk a prsa a zastavil se na břiše.
Pak jeho ruka pokračovala na vnitřní straně levé paže, dotýkala se kyčle a potom se spustila kolem hýždí a okolo levé nohy až po lýtko. Následně odcestovala zpět na stehno a zastavila se okolo pasu. Pak muž udělal to samé na druhé straně , náhle se zastavil, otočil se na bok a aniž by řekl jediné slovo, zapnul televizi.
Jelikož všechno toto laskání dělalo manželce dobře, tak se ho láskyplně zeptala : " Zlato, bylo to nádherné, proč jsi přestal ?" On zamumlal : "Konečně jsem našel ten dálkový ovládač … " =

0
1
Nelze hodnotit

#520  21.11.2016 16:34   Rosťa_J muž   offline   jeho tréninkový deník
23406 0 fanoušků

Odsouzenec v cele smrti se ptá kata, kdy už bude konečně poprava? ˝Podle toho, jak to vypadá˝, přemýšlí kat, ˝tak asi za měsíc˝. ˝A dřív to nejde?˝ děsí se odsouzený. ˝Za týden má přijet tchýně a já bych se toho nerad dočkal.˝ :)

0
1
Nelze hodnotit

#521  25.11.2016 10:16   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Geografický vtip na pátek.

Vyšetřovatel v severním Grónsku: „Co jste dělal v noci z 25. října na 13. března?“ :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#522  04.12.2016 17:36   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Žena se v noci probudí a všimne si, že manžel není v jejich posteli.
Navlékne si noční košili a jde se za ním podívat do přízemí. Najde ho
jak sedí u kuchyňského stolu s hrnkem horkého kafe.

Zdá se býti pohroužen do hlubokých úvah, jen tak civí do zdi. Žena
sleduje, jak si utírá slzu a srká horké kafe. „Co se děje, drahý?“
zašeptá, když vstoupí do místnosti.

„Proč Jsi takhle v noci tady dole?“
Manžel vzhlédne od kafe.
„Ale jenom jsem si vzpomínal jak jsme se před 20ti lety poprvé potkali a
začli spolu chodit. Tobě bylo jenom 16. Pamatuješ se?“ vážně dodává.

Žena je dojata až k slzám, když vidí, jak je její manžel pamětlivý, jak
je citlivý.
Manžel se odmlčí, slova se těžko hledají. „A pamatuješ, když nás tvůj
táta přistih v mým autě na zadním sedadle?“
„Jo, to si pamatuju!“ říká žena a uvelebuje se v křesle vedle něho.
Manžel pokračuje: „Vzpomínáš, jak mi vrazil brokovnici do obličeje a
řek:
“Vezmeš si mou dceru, nebo chceš, abych tě poslal na 20 let do vězení?„
“To si taky pamatuju," odpoví žena něžně.
On si setře další slzu s tváře a říká:
"Dnes bych byl propuštěn.........

0
0
Nelze hodnotit

#523  18.12.2016 17:25   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Na Moravě dostali policajti nový příkaz, hlídat u sklépků řidiče. Tož hlídajů a vidí, jak sa strýc těžko sune do auta a rozjede sa. Policajt ho zastaví. Podá mu tester, aby mu strýc do něho dýchnul. Strýc si fúkne a policajt vyvalí oči. Na displeji 2,45. Strčí ho strýcovi před oči. „Tož co na to říkáte strýcu !!!“ Strýc sa kúkne a praví : „ Kurva, stará mňa zabije, třičtvrtě na tři a já eště nejsu doma!"==

0
0
Nelze hodnotit

#524  06.01.2017 16:26   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Koupil jsem si ve specializované prodejně automobilů nový Ford F250 Tri-Flex Fuel. Jezdí na benzin, vodík nebo etanol 85. Vrátil jsem se do prodejny, kde jsem vůz koupil, s tím, že nemohu uvést radio do provozu. Technik mi vysvětlil, že rádio je ovládáno hlasově. “Nelson” řekl technik směrem k rádiu a z rádia se ozvalo: “Willie, nebo Mandela?” “Willie” řekl technik a radio začalo hrát “On the road again”. Potom technik řekl “Ray Charles” a z rádia zaznělo “Georgia on my mind”. Spokojeně jsem odjel a během příštích dní jsem si užíval poslechu mé nejoblíbenější hudby, od Beatles až po Beethovena.

Včera odploedne nějaký pitomec projel křižovatku na červenou a málem mně zramoval. Ulevil jsem si slovy: “Piča jedna blbá!” A z rádia se ozvalo:
“Vyslechněte si, v českém překladu, včerejší projev kancléřky Merkelové ve Spolkovém sněmu.”

0
0
Nelze hodnotit

#525  06.02.2017 15:15   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

" „Černošce se narodí chlapeček s rezavými vlasy. Prosí doktora, aby to vysvětlil čekajícímu tatínkovi, protože ten ji jinak zabije. Doktor vyšel na chodbu a tam seděl obrovský, nervózní černoch …“ Tak jak pane doktore? "" Máte krásného syna, jenom mám jednu otázku. Jak často jste měl sex s manželkou? „​“ Asi tak jednou za měsíc, proč?"" No pojďte se podívat, co jste s tím zrezivělým ptákem udělal. """

0
0
Nelze hodnotit

#526  12.02.2017 17:32   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Víte jak udělat z cikána léčivou bylinu?

Ufikněte mu pinďoura a je z něj černý bez.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#527  17.02.2017 15:15   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci



Velmi ukřičená, neatraktivní žena s hrubými rysy vchází do Tesca s dvěma dětmi za sebou, křičíce na ně oplzlosti celou cestu k hlavnímu vchodu. Vrátný u vchodu jí říká: „Dobrý den madam, vítejte v Tescu, máte nádherné dětičky. To jsou dvojčata?“ A ta tlustá škaredá žena přestane křičet a potáhne nosem: „Samozřejmě, že nejsou. Starší má devět a mladší sedm. Proč si myslíš, že jsou dvojčata? Copak vypadají stejně, ty idiote?“ „Absolutně ne“, odpovídá jí vrátný. „Jen nemůžu uvěřit tomu, že Vás někdo šukal dvakrát..“ =

0
0
Nelze hodnotit

#528  12.03.2017 17:00   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Synáček z Moravy studuje v Praze na univerzitě a dojdou mu prachy.

Tak zatelefonuje domů:

„Táto, představ si, u nás na škole otevírají kurs, kde učí psy mluvit!“

„Tož, nekecé! A co to koštuje?“ diví se otec.

„No pošli Alíka a patnáct tisíc a já ho nechám zapsat.“Syn na to.

Prachy se psem dorazily a student je pár měsíců v pohodě.

Po čase ale prachy dojdou, tak tátovi volá znovu.

„Alík? Ten mele páté přes deváté, to už se nedá poslouchat,“

Vypráví zvědavému otci,"ale představ si, že na fakultě otevírají kurs,

kde učí psy číst!"

„Tož kurňa, když už mluví, tak ať i číst umí !“ furiantsky na to otec.

„Jasně, pošli pětadvacet táců a já ho přihlásím,“ syn na to.

Na konci školního roku nezbývá, než odjet domů. Co se psem?Tak ho zastřelí.

Doma se táta hned ptá: „Tak kde ho máš?“

"Ale, představ si, dneska ráno si u snídaně čteme noviny.

Říkám Alíkovi: „Tak dneska jedem dom!“ On složí noviny a říká

"To jsem zvědavej, jestli mě zas táta vezme s sebou, až půjde do

lesa šukat Horákovou."

Táta zrudne a skočí klukovi do řeči:

„Doufám, žes ho zastřelil, hajzla jednoho prolhanýho!“

„Si piš, tato.“

0
0
Nelze hodnotit

#529  18.04.2017 21:14   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Přijde ženská na gynekologii a povídá:

Pane doktore já mám zpívající vagínu!

Cože máte?"

Zpívající vagínu. Normálně mi zpívá!

To není možný – to mi musíte ukázat!

Ženská se svleče, lehne si, roztáhne nohy, doktor jí na ní položí ucho a zevnitř slyší: „Spartááá, Spartááá…“

Tak co tomu říkáte, pane doktore???

Buďte v klidu, mladá paní. Tohle zpívá každá píča.

0
0
Nelze hodnotit

#530  03.07.2017 20:07   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Říká mladý lékař staršímu kolegovi: „Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“ Zkušenější lékař se usměje a říká: "Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření. Ožralovi, že z chlastu. Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu. U chcípáka na podvýživu. Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování. Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu. Mladému, že jde o růstové problémy. Starému, že je to ve stáří normální. A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys jinak měl ten čerstvý diplom. Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš, že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál. Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš, že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého.“ Mladý:„No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?“ Zkušený:„No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi.“ Mladý:„Ale co když se ho ani potom nezbavím?“ Zkušený: „V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu.“ Mladý: „Díky za rady, nepochybně ze mne bude také výborný lékař.“

0
0
Nelze hodnotit

#531  17.12.2017 21:18   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Príde Jožko za mamičkou a hovorí: „Mami, ja som videl pred chvíľou ocka s poštárkou. Najskôr sa bavili, potom ho pobozkala, potom pobozkal on ju, potom išli do garáže ona mu začala rozopínať nohavice.“ „Aha, zaujímavé. Vieš čo? Povedz to otcovi na dnešnej oslave jeho narodenín. Večer sa koná oslava, všetci hostia už sú zoradenie ku gratuláciám, keď Jožko príde za otcom a hovorí: „Tati, ja som ťa dnes videl s tou poštárkou. Ako pobozkala ona teba, potom si pobozkal ty ju, potom ste išli do garáže, ona ti začala rozopínať nohavice a potom ti mala v ruke … Mami, ako sa volá tá vec, čo ti ujo Jaro stále dáva do pusy?“

0
1
Nelze hodnotit

#532  22.12.2017 20:12   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Mám na vás dotaz. Týká se to alkoholu za volantem. Včera jsme měli vánoční večírek a k večeři jsem vypil 8–9 piv (0,5L) a k dezertu jsem si dal ještě 5 až 6 vodek. Proto jsem se rozhodl nechat auto u restaurace a odjel jsem domů autobusem. Po cestě jsem si všiml policejní hlídky jak staví a pokutují ostatní auta, ale autobus nechali projet. Takže jsem se domů dostal bezpečně a bez stresu. To mě skutečně překvapilo. A teď můj dotaz. Autobus mi stojí za barákem. Nevíte jak bych ho mohl nenápadně vrátit?

0
0
Nelze hodnotit

#533  12.04.2018 20:47   Milan muž   offline   jeho tréninkový deník
41 4 fanoušci

Babiš a Kalousek přijdou do pekárny. Kalousek ukradne tři rohlíky, strčí si je do kapsy a říká Andrejovi: „Vidíš, jak jsem chytrý? Mám to, co chci, pekař nic neviděl a já ani nemusím lhát. Já jsem nejlepší poslanec!!!“ Andrej odpovídá: " Krádež a klam, typická nepoctivost jakou předvádíš neustále. Ale já ti ukážu čestný způsob, jak se dostat ke stejnému výsledku." Babiš poprosí majitele pekárny o rohlík se slovy, že mu ukáže kouzlo. Sní jej, a požádá o další a další. Když sní třetí rohl ík a pekař se začne zajímat, v čem spočívá to kouzlo, tak Andrej říká: „Podívej se Kalouskovi do kapsy.....!!!“

0
0
Nelze hodnotit

#534  25.10.2022 09:19   Nerimante muž   offline   jeho tréninkový deník
31657 0 fanoušků

Jsem jako kříženec mezi maratónským běžcem a sprinterem. Můžu běhat na krátké vzdálenosti.

Be reklamos negerai
0
0
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 534 « První | < Předchozí | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec